MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego? Wyjaśniamy, co zrobić, gdy nie zdało się egzaminu. Ile procent trzeba mieć, by zdać?

Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Egzamin zawodowy 2022. Kiedy będą wyniki?
Egzamin zawodowy 2022. Kiedy będą wyniki? Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Egzamin zawodowy odbył się w czerwcu 2022 roku. 31 sierpnia uczniowie poznali rezultaty swoich prac. Wyniki egzaminu zawodowego dostępne już na kontach uczniów. Jak je sprawdzić? Klucze odpowiedzi zostały udostępnione już wcześniej. Co zrobić, gdy nie zdało się egzaminu zawodowego? Kiedy świadectwa i dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie będą do odbioru? Oto wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Kiedy są wyniki egzaminu zawodowego 2022?

Uczniowie techników i szkół branżowych przystąpili do egzaminu zawodowego w czerwcu 2022. Dokładny termin zależał od formuły egzaminu (2-7 czerwca lub 21 czerwca). Kiedy wyniki? Zostały one ogłoszone 31 sierpnia 2022 (środa). Świadectwa i dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie będą przekazane szkołom, placówkom lub centrom 7 września 2022 roku.

Wszystkie najważniejsze informacje na temat egzaminu zawodowego w czerwcu 2022 znajdują się w tekście:

Jak sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego w czerwcu 2022?

Wyniki egzaminu zawodowego można sprawdzić online przez pośrednictwo Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych lub w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie. Szkoła musi przekazać zdającemu login i hasło, które umożliwią mu zalogowanie się do systemu i sprawdzenie wyników.

Uczniami techników napisali egzamin zawodowy 2022 w części praktycznej. Zobacz prawidłowe odpowiedzi z egzaminu zawodowego - styczeń 2022 - tuż po jego oficjalnym zakończeniu. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, a także egzamin zawodowy zostały przeprowadzone zgodnie z harmonogramem - od 11 stycznia 2022. Teraz uczniowie będą zmagać się z częścią praktyczną. Zobaczcie odpowiedzi ze wszystkich egzaminów. Sprawdźcie, jak Wam poszło? Odpowiedzi na kolejnych zdjęciach >>>

Egzamin zawodowy 2022. Mamy już klucze odpowiedzi! [rozwiązania, CKE]

Ile procent trzeba mieć, żeby zdać egzamin zawodowy?

Zgodnie z informacjami podanymi przez CKE, warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie z:

  • części pisemnej – min. 50 proc. punktów możliwych do uzyskania,
  • części praktycznej – min. 75 proc. punktów możliwych do uzyskania.

Co zrobić, gdy nie zdało się egzaminu zawodowego?

Uczeń, który nie zdał egzaminu zawodowego w części pisemnej lub praktycznej, może ponownie przystąpić do egzaminu z niezdanej części. Zdający przystępują do egzaminu w kolejnych terminach w trakcie nauki oraz dwukrotnie po zakończeniu nauki na zasadach określonych dla absolwentów. Przystąpienie po raz trzeci lub kolejny po zakończeniu nauki odbywa się na warunkach określonych dla egzaminu eksternistycznego.

Po otrzymaniu negatywnego wyniku należy złożyć deklarację ponownego przystąpienia do egzaminu zawodowego.

Prawo do wglądu pracy po ogłoszeniu wyników egzaminu zawodowego

Uczniowie mają prawo wglądu w swoją pracę przez sześć miesięcy od ogłoszenia wyników. Wniosek o wgląd do pracy egzaminacyjnej można znaleźć na stronie odpowiedniego OKE. W ciągu pięciu dni od złożenia wniosku powinna przyjść odpowiedź z terminem. Podczas wglądu można robić zdjęcia pracy i notatki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego? Wyjaśniamy, co zrobić, gdy nie zdało się egzaminu. Ile procent trzeba mieć, by zdać? - Strefa Edukacji

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki