Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Robert Lewandowski zdobył dwie bramki z Werderem
Robert Lewandowski zdobył dwie bramki z Werderem East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na własnym obiekcie z Manchesterem City 1:2. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Crystal Palace – Swansea City (0:2).

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało u siebie z Fulham 0:2. Bartosz Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało u siebie z Reading 0:2. Tomasz Kuszczak cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało wyjazdowe spotkanie z Cardiff 1:2. Paweł Wszołek wszedł na boisko w 72. minucie meczu.

Kamil Grosicki (Hull City) – Gol i dwie asysty w wykonaniu Kamila Grosickiego w meczu Hull City – Bolton. „Tygrysy” wygrały 4:0, a reprezentant Polski przebywał na placu przez 86 minut.

Mateusz Klich (Leeds) – Leeds United wygrało na wyjeździe z Nottingham Forest 2:0. Mateusz Klich całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Liefering – Austria Lustenau. Bartłomiej Żynel całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – Karabach Agdam wygrał u siebie z Gabalą 2:1. Jakub Rzeźniczak wszedł na boisko w 74. minucie spotkania.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Gent – RSC Anderlecht. Łukasz Teodorczyk opuścił plac gry w 90. minucie spotkania.

Bułgaria:

Parva Liga:

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec Razgrad zremisował u siebie z Pirinem 1:1. Jacek Góralski rozegrał 89 minut.

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw, z Danielem Kajzerem w bramce, zremisował na wyjeździe z Etarem 1:1.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Achnas wygrał 3:0 z Paphosem. Patryk Procek cały mecz spędził na ławce.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby IF wygrało u siebie z Horsens 2:0. Kamil Wilczek w doliczonym czasie gry zmarnował rzut karny, jednak bramka padła po dobitce Jana Klimenta.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało u siebie z Olympique Marsylia aż 6:1. Kamil Glik wpisał się na listę strzelców już w 2. minucie spotkania. W 28. minucie reprezentant Polski, który rozegrał całe spotkanie, został ukarany żółtą kartką.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało u siebie z Troyes 2:1. Igor Lewczuk cały mecz spędził na ławce „Żyrondystów”.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio przegrało wyjazdowe spotkanie z Bourg Peronnas 0:2. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut w barwach GFC.

Grecja:

Bartłomiej Babiarz (Apollon Smyrnis) – Debiut Bartłomieja Babiarza w greckiej ekstraklasie. Apollon przegrał na wyjeździe z Panionosem 0:2. Babiarz rozegrał 87 minut w zespole gości.

Piotr Grzelczak (Platania) – 90 minut Piotra Grzelczaka w meczu Platania – Xanthi (0:2).

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Remis 2:2 w meczu Levante – Deportivo. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gości.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – 79 minut rozegrał Piotr Parzyszek w meczu PEC Zwolle – Twente Enschede. Gospodarze wygrali 2:0.

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade przegrała na wyjeździe z PSV Eindhoven 0:2. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym Rody.

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg) – Willem II przegrało na wyjeździe z Feyenoordem Rotterdam 0:5. Bartłomiej Urbański całe spotkanie przesiedział na ławce przyjezdnych.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen zremisowało na wyjeździe z G.A. Eagles 1:1. Wojciech Golla rozegrał całe spotkanie. Polak w 18. minucie został ukarany żółtą kartką.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Czyste konto Filipa Bednarka w meczu De Graafschap – Cambuur (2:0).

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Spotkanie Telstar – MVV Maastricht zakończyło się bezbramkowym remisem. Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Islandia:

1. Liga:

Maciej Majewski (Grindavik) – Remisem 2:2 zakończył się mecz Grindavik – KR Reykjavik. Maciej Majewski cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Pełne 90 minut i żółta kartka Tomasza Łuby w meczu Akureyri – Olafsvik (5:0).

Patryk Stefański (Akranes) – Breidablik 2:0 Akranes. Patryk Stefański wszedł na boisko w 84. minucie.

2. Liga:

Robert Winogrodzki (Leiknir Faskruosfiroi)
– Leiknir Faskruosfiroi przegrał na własnym obiekcie z Selfossem 0:2. Robert Winogrodzki rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, wygrało u siebie z Kobe 2:1.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Werder Brema – Bayern Monachium (0:2). „Lewy” rozegrał pełne 90 minut.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na własnym stadionie z Herthą BSC 2:0. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w zespole BVB.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg przegrał na wyjeździe z Lipskiem 1:4. Rafał Gikiewicz cały mecz spędził na ławce gości.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na własnym obiekcie z FSV Mainz 1:0. Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut w barwach VfB.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – 88 minut Artura Sobiecha w meczu Duisburg – Darmstadt (1:2).

Waldemar Sobota (St. Pauli) – St. Pauli wygrało u siebie z Heidenheim 1:0. Waldemar Sobota rozegrał pełne 90 minut w ekipie z Hamburga.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała na wyjeździe z Sandhausen 2:1. Adam Bodzek rozegrał całe spotkanie w zespole gości. Spotkanie zakończył z żółtą kartką na koncie.

Portugalia:

Primeira Liga:

Mateusz Zachara (Tondela) – Tondela wygrała wyjazdowe spotkanie z Moreirense 3:0. Mateusz Zachara cały mecz spędził na ławce gości.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – 90 minut rozegrał Maciej Rybus w meczu Lokomotiw Moskwa – Ural (2:1). Po 8 kolejkach Lokomotiw jest wiceliderem rosyjskiej ekstraklasy.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm wygrał na wyjeździe z Arsenałem Tuła 1:0. Janusz Gol wszedł na plac gry w 67. minucie spotkania.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – FK Rostów bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg. Maciej Wilusz rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Rostów zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Astra Giurgiu wygrała u siebie z Juventusem Bukareszt 2:0. Piotr Polczak rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Były piłkarz Cracovii w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Tatran Presov) – Tatran zremisował na własnym obiekcie z Senicą 2:2. Jakub Więzik wszedł na plac gry w 26. minucie spotkania.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce wygrał u siebie z FC Zlate Moravce 2:0. Gerard Bieszczad cały mecz spędził na ławce MFK.

2. liga:

Szymon Gruca (Partizan) – Partizan Bardejov wygrał na własnym obiekcie z Trebisovem 2:1. Szymon Gruca zszedł z boiska w 90. minucie.

Sebastian Szczepański (Partizan) – Ryszard Kuźma wpuścił Sebastiana Szczepańskiego na boisko od 46. minuty. 24-latek pod koniec spotkania otrzymał żółtą kartkę.

Szkocja:

Premiership:

Rafał Grzelak (Hearts) – „Serca” przegrały na wyjeździe z Motherwell 1:2. Rafał Grzelak rozegrał pełne 90 minut. Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Boluspor - Gaziantep Belediyespor. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – The New Saints wygrało na wyjeździe z Barry 1:0. Adrian Cieślewicz wszedł na boisko w 61. minucie spotkania.

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Wychowanek Gwiazdy Bydgoszcz w meczu Druids – Aberystwyth (2:0) wszedł na boisko w 91. minucie. 27-latek w Polsce grał w takich klubach jak Wda Świecie czy Elana Toruń. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Flint Town United.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Fantastyczny gol Piotra Zielińskiego w meczu SSC Napoli – Atalanta Bergamo (3:1). Polak rozegrał 74 minuty.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik całe spotkanie spędził na ławce Napoli.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus wygrał na wyjeździe z Genoą 4:2. Wojciech Szczęsny całe spotkanie spędził na ławce gości.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Sampdoria Genua wygrała na wyjeździe z Fiorentiną 3:2. Bartosz Bereszyński wszedł na boisko w 68. minucie.

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut w barwach Sampdorii rozegrał Karol Linetty.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Z kolei Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce Fiorentiny.

Bartosz Salamon (Spal) – Spal wygrało u siebie z Udinese Calcio 3:2. Bartosz Salamon rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy. Polak w końcówce spotkania został ukarany żółtą kartką za grę na czas.

Paweł Bochniewicz (Udinese) – Paweł Bochniewicz całe spotkanie przesiedział na ławce Udinese.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma przegrała u siebie z Interem Mediolan 1:3. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce Romy.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Chievo przegrało u siebie z Lazio 1:2. Paweł Jaroszyński cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Serie B:

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo wygrało u siebie ze Spezią 2:0. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Debiut w Palermo zaliczył Przemysław Szymiński, który również przebywał na boisku przez cały mecz.

Radosław Murawski (Palermo) – Radosław Murawski wszedł na plac gry w 83. minucie.

Paweł Dawidowicz (Palermo) – Paweł Dawidowicz całe spotkanie przesiedział na ławce Palermo.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Mas Taborsko – Frydek-Mistek (Łukasz Pielorz)
Bari – Cesena (Tomasz Kupisz)

Oprawy o historii i polityce. Zobacz najciekawsze [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24