Wydarzenia
  Rozrywka

  Studniówki

  Rozwiń
  IV liga: Rzekunianka prowadzi, Klemendorf zachwyca

  IV liga: Rzekunianka prowadzi, Klemendorf zachwyca

  Zdjęcie autora materiału
  Michał Kowalczyk

  Tygodnik Ostrołęcki

  IV liga: Rzekunianka prowadzi, Klemendorf zachwyca

  ©Michał Kowalczyk

  Jan Klemendorf urodził się w 1954 roku, a wciąż udziela lekcji tenista stołowego zawodnikom IV ligi. Gracz Rzekunianki Rzekuń pokazuje, że metryka nie ma dla niego znaczenia i jest liderem klasyfikacji indywidualnej tych rozgrywek. Rzekunianka również znajduje się w ścisłej czołówce.
  IV liga: Rzekunianka prowadzi, Klemendorf zachwyca

  ©Michał Kowalczyk

  Klemendorf to tenisowa legenda Ostrołęki. 64-letni zawodnik w latach swojej młodości był czołowym reprezentantem ostrołęckich klubów. Po latach stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych powrócił do Ostrołęki, a że cały czas był w treningu, to postanowił pomóc Rzekuniance Rzekuń w awansie do III ligi. Jego pozyskanie okazało się dla klubu z Rzekunia strzałem w dziesiątkę. Klemendorf wygrał 22 z 24 indywidualnych pojedynków i jest obecnie na pierwszym miejscu w klasyfikacji indywidualnej IV ligi. W czołówce - na 4. miejscu - znajduje się też Grzegorz Kowalczyk, który zwyciężył w 18 z 22 meczów.

  To jednak nie wszystko: w rankingu deblowym na 3. miejscu jest Mariusz Kowalczyk z wygranymi 8 na 10 spotkań. Wymieniona trójka stanowi o sile zespołu z Rzekunia, który w dziewięciu meczach tylko raz nie wygrał, notując remis 7:7 z UKS II Sanniki. Pozostali rywale zostali pokonani, a to oznacza, że Rzekunianka jest liderem IV ligi i jednym z głównych kandydatów do awansu.

  W dotychczasowych meczach barwy Rzekunianki reprezentowali: Jan Klemendorf (22 zwycięstwa, 2 porażki); Grzegorz Kowalczyk (18 zwycięstw, 4 porażki); Mariusz Kowalczyk (14 zwycięstw, 10 porażek); Hubert Marciniak (3 zwycięstwa, 2 porażki); Roman Mierzejewski (2 zwycięstwa, 6 porażek); Artur Piersa (1 zwycięstwo, 3 porażki) i Mirosław Krystkowicz (5 porażek);

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Franko

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.to.com.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo