III Otwarte mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej w pływaniu. Ostrowianie zdobyli 47 medali!

archiwum
W zawodach wystartowali także zawodnicy z Łomży, Ostrołęki, Warszawy i Zambrowa
archiwum

(fot. archiwum)

Do zawodów, które odbyły się w minioną niedzielę, zgłosiło się 106 zawodników i zawodniczek. W ciągu czterech godzin rozegrano 64 wyścigi w 20 konkurencjach (z podziałem na kategorie wiekowe).

Sześćdziesięciu siedmiu zawodników reprezentowało 3 kluby sportowe: MTS Zambrów, UŚKS Ostrołęka oraz PUKS ORKA Ostrów Mazowiecka. Pozostali, startowali jako zawodnicy niezrzeszeni. Reprezentanci PUKS ORKA wywalczyli 13 złotych, 21 srebrnych i 13 brązowych medali. Najlepszymi zawodnikami mistrzostw zostali reprezentanci UŚKS Ostrołęka: Żaklina Wikieł oraz Karol Bojarski, a najlepszymi zawodnikami z Ostrowi zostali: Idalia Świedzińska i Igor Nowacki.

Tydzień wcześniej, 8 grudnia, zawodnicy z Ostrowi wzięli udział w II Grand Prix Łomży w pływaniu w ramach Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowanych przez łomżyński MOSiR. W zawodach udział brały osoby niepełnosprawne ze szkoły specjalnej, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zawodnicy rywalizowali w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym na dystansach 25 m i 50 m. Ostrowianie przywieźli 7 złotych, 5 srebrnych i 9 brązowych medali. Ponadto, 26 naszych zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe. Pierwsze i drugie miejsce zajęły również nasze dwie sztafety.