Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

II sesja rady powiatu ostrołęckiego: pomoc finansowa dla gm. Troszyn, powołanie komisji rady i głosowanie "po nowemu" oraz... [ZDJĘCIA]

Anna Wołosz
Anna Wołosz
Jak zauważyli radni, którzy wzięli udział w sesji rady powiatu 10 grudnia, posiedzenia trwają teraz znacznie krócej. Powodem jest nowoczesny sposób głosowania, za pomocą pilotów. Radni uchwalili m.in. udzielenie wsparcia gminie Troszyn.

Dzięki wsparciu finansowemu od powiatu, gmina będzie mogła kupić średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Troszyn. To kosztowny zakup, dlatego potrzebne są pieniądze z kilku źródeł. Komponent składa się z: 100 tys. zł od gminy, 4254,5 tys. zł od WFOŚiGW, 325 tys. zł od Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz 99,4 tys. zł od powiatu.

Jak podkreślił starosta Stanisław Kubeł, OSP trzeba wspierać, ponieważ obsługują ok. 60 procent zdarzeń w powiecie, które wymagają interwencji straży.
- Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu - powiedział.

Głosowania odbywały się za pomocą pilotów, z guzikami z (za), p (przeciw), w (wstrzymuję się od głosu). Na tablicy jest pokazywany wynik imiennego głosowania. Na sesji 10 grudnia wszyscy radni byli zgodni, nie było głosów przeciw ani wstrzymujących się.

Przedłużyć godziny pracy urzędników

Radny Artur Kozłowski zgłosił propozycję, żeby zmienić godziny pracy tych wydziałów w starostwie, które bezpośrednio obsługują obywateli, jak komunikacji, czy geodezji.

- Ludzie pracują w godzinach pracy urzędu, nie mają możliwości przyjechać ze sprawą - przekonywał.

Radni mają się tym zająć na komisjach. Siedem komisji stałych plus rewizyjna, zostało ukonstytuowanych po sesji rady.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki