Grom wycisnął kolejne medale w Brwinowie i Mławie

Archiwum
Zawodnicy LKS Grom w kolejnymi sukcesami na koncie.
Zawodnicy LKS Grom w kolejnymi sukcesami na koncie. Archiwum
Kolejne sukcesy na swoim koncie zapisali ciężarowcy LKS Grom Przasnysz prowadzeni przez trenera Cezarego Pykałę.

Bardzo udany występ zaliczyła trójka reprezentantów Przasnysza w Ogólnopolskich Mistrzostwach Brwinowa w wyciskaniu sztangi leżąc. W grupie seniorów w kategorii do 105 kg ważący tylko zaledwie 95 kg Piotr Długoszewski wywalczył złoty medal zaliczając 220 kg. Tym ciężarem pokonał byłego wicemistrza Europy w trójboju siłowym Grzegorza Skowrońskiego.
- Piotr jest aktualnym mistrzem Pucharu Polski z Tarnobrzega i wicemistrzem Polski z Kielc - przypomina trener Cezary Pykała, który cieszy się z rewelacyjnego osiągnięcia swojego podopiecznego.

Drugim zawodnikiem, który spisał się na medal był Damian Dobrzyński, zdobywając srebro w kategorii wagowej do 115 kg przy wadze 108 kg. Pomimo to zaliczył 207.5 kg i jak podkreśla trener Cezary Pykała lepsze wyniki to tylko kwestia czasu.
Trzecim zawodnikiem w kategorii do 125 kg był Kamil Dobrzyński, który zdobył srebrny medal.
- Kamil na co dzień zajmuje się kulturystyką i jak widać jest zawodnikiem wszechstronnym - podkreśla trener Cezary Pykała. - Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zgromadziły czołówkę zawodników z Polski. Start moich podopiecznych uważam za udany i dziękuję wszystkim którzy nas wspierają i kibicują.

Tydzień później zawodnik LKS Grom Przasnysz Piotr Długoszewski wystartował w ogólnopolskim turnieju w Mławie. W kategorii wagowej 105 kg przy wadze 94 kg podopieczny trenera Cezarego Pykały zaliczył 220 kg. Tym razem wystarczyło to do zajęcia drugiego miejsca. Zwyciężył Grzegorz Skowroński z Augustowa z wynikiem 222,5 kg.