Grad medali OKKK w Radzyminie

Archiwum klubu
Po jednym złotym i srebrnym oraz 8 brązowych medali wywalczyli 26 lutego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Karate Kyokushin w Radzyminie zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Blisko 140 juniorów, młodzików i kadetów z 14 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego startowało podczas zawodów w Radzyminie. Wśród nich była 12-osobowa reprezentacja Ostrowi, która do domu wróciła bogatsza o 10 medali.

Złoto zdobyła Malwina Laskowska, która nie dała szans żadnej ze swych przeciwniczek. Dosłownie w ostatnich sekundach swoją walkę finałową przegrał Karol Kuczyński. Doskonałe walki eliminacyjne oraz półfinałowe stoczyli: Maciej Laskowski, Michał Bołtryk, Mikołaj Radgowski, Ewa Zarzycka, Michalina Chrobot i Katarzyna Komar. Wszyscy oni zajęli trzecie miejsca. Ponadto brąz w technicznej konkurencji kata zdobyły Katarzyna Komar i Michalina Chrobot. Pozostali zawodnicy: Patryk Baranowski, Daniel Filipowicz oraz Dominik Opieka plasowali się na miejscach 5-8, natomiast w kata Ewa Zarzycka była czwarta, Mikołaj Radgowski piąty, a Maciej Grabowski siódmy. Wszystkie te rezultaty złożyły się na końcowy wynik, w którym Ostrowski Klub Karate Kyokushin zajął drużynowo siódme miejsce.

- W każdej kategorii startowało minimum 14 zawodników. Trzeba podkreślić bardzo wysoki poziom sportowy turnieju. Wielu zawodników, którzy tego dnia startowali w Radzyminie to aktualni mistrzowie Polski, uczestnicy Mistrzostw Europy. Tym bardziej cieszą bardzo dobre starty naszych zawodników - podsumował występ swoich podopiecznych sensei Radosław Grabowski.