Gladiator poległ w Ostrowi

Paweł Nowak
Patryk Gromek zastąpił w ataku pauzującego za nadmiar żółtych kartek Arka Ciacha i strzelił drużynie ze Słoszewa 3 bramki. Fot. Paweł Nowak
W 13. kolejce ligi okręgowej piłkarze Klubu Sportowego Ostrovia rozgromili na własnym stadionie Gladiatora Słoszewo 7:0. Hat-trickami w tym spotkaniu popisali się napastnicy gospodarzy: Patryk Gromek i Tomasz Rępa.

Początek spotkania rozgrywanego w sobotnie popołudnie 30 października wcale nie zapowiadał takiego wyniku. Gra gospodarzom nie układała się, a stwarzanych sporadycznie sytuacji nie udało zamienić się na gole. Dopiero w końcówce pierwszej połowy worek z bramkami się rozwiązał i w ciągu kilku minut golkiper ze Słoszewa aż trzy razy musiał wyciągać piłkę z siatki. Wysokie prowadzenie pozwoliło "żółto-zielonym" na spokojniejszą grę w drugiej połowie. W efekcie podopieczni Henryka Wilczewskiego jeszcze 4 razy umieszczali piłkę w siatce i mimo rozluźnienia w ostatnich minutach odnieśli nad beniaminkiem zdecydowane zwycięstwo.

"Kaesiacy" pozostali na fotelu lidera tabeli i wobec zwycięstwa Korony Szydłowo nad Błękitnymi Raciąż utrzymają go, nawet jeśli związek przyzna Błękitnym walkower za mecz z poprzedniej kolejki z KS CK Troszyn. Na zakończenie rundy jesiennej Ostrovia zagra jeszcze z Orzycem Chorzele i Sokołem Grudusk, a więc drużynami teoretycznie słabszymi. Wszyscy będą zatem liczyć na komplet punktów i tytuł mistrza jesieni.

KS Ostrovia - Gladiator Słoszewo 7:0 (3:0)
Bramki: Tomasz Rępa x 3, Patryk Gromek x 3, Karol Dmochowski

Skład KS Ostrovia: Bieliński Piotr, Gromek Marcin, Zaremba Aleksander, Nienałtowski Łukasz, Śledziński Paweł, Góral Daniel (63’ Bednarczyk Maciej), Różański Sławomir, Dmochowski Karol, Wilczewski Robert, Gromek Patryk, Rępa Tomasz (75’ Kuczyński Radosław)