Gimnazjada 2018: ZSZ 3 Ostrołęka w finale wojewódzkim [ZDJĘCIA]

Siatkarki oddziałów gimnazjalnych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 wywalczyły awans do finału wojewódzkiego gimnazjady. Ostrołęczanki w zawodach międzypowiatowych zdecydowanie zajęły pierwsze miejsce, wywalczając komplet zwycięstw.

Gimnazjalistki, uczęszczające do obecnego ZSZ 3 (dawniej Gimnazjum nr 2), jak burza przeszły przez eliminacje miejskie i na drodze do finału wojewódzkiego stały im już tylko zawody międzypowiatowe. Szybko jednak okazało się, że i w tym turnieju gospodynie nie będą miały sobie równych. W fazie grupowej pokonały SP Czerwin i SP Zaręby, w półfinale wyeliminowały SP Karniewo, a w finale pokonały SP 5 Wyszków.

Zwycięska ekipa ZSZ 3 wywalczyła awans do wojewódzkiego finału gimnazjady. Odbędzie się on w dniach 2-4 czerwca w Płocku.