MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie może zabraknąć łóżek dla chorych z COVID-19? Liczba miejsc w województwach – zobacz aktualne dane!

Anna Rokicka-Żuk
Anna Rokicka-Żuk
Poziom zabezpieczenia szpitalnego w poszczególnych regionach kraju jest obecnie zróżnicowany, jak wynika z danych uzyskanych w urzędach wojewódzkich przez serwis agencyjny MondayNews. Na deficyt łóżek w szpitalach dla osób z koronawirusem lub podejrzeniem zakażenia narażone są m.in. Mazowsze i Śląsk, a ogólnie problem ten może w największym stopniu dotyczyć terenów najbiedniejszych oraz najbardziej zaludnionych.Sprawdź, jaka jest aktualna liczba miejsc szpitalnych dla pacjentów z COVID-19 w poszczególnych województwach.
Poziom zabezpieczenia szpitalnego w poszczególnych regionach kraju jest obecnie zróżnicowany, jak wynika z danych uzyskanych w urzędach wojewódzkich przez serwis agencyjny MondayNews. Na deficyt łóżek w szpitalach dla osób z koronawirusem lub podejrzeniem zakażenia narażone są m.in. Mazowsze i Śląsk, a ogólnie problem ten może w największym stopniu dotyczyć terenów najbiedniejszych oraz najbardziej zaludnionych.Sprawdź, jaka jest aktualna liczba miejsc szpitalnych dla pacjentów z COVID-19 w poszczególnych województwach. Fot: Mariusz Kapala/ Gazeta Lubuska
Czy jesienią zabraknie miejsc w szpitalach dla chorych z COVID-19? Choć rząd uspokaja, że liczba łóżek będzie wystarczająca, dane z poszczególnych urzędów wojewódzkich wskazują na możliwość ich niedoboru. Sprawdź, jak wygląda aktualna sytuacja w kraju i w których województwach zbyt mała liczba miejsc szpitalnych może stać się problemem.

Jesienna strategia walki z epidemią koronawirusa przyjęta na początku września przez Ministerstwo Zdrowia obejmuje m.in. utworzenie trzech poziomów zabezpieczenia szpitalnego:

  • trzeci i najwyższy poziom obowiązuje w 9 szpitali wielospecjalistycznych, w których przygotowano ponad 2 tys. miejsc dla pacjentów z COVID-19,
  • drugi poziom to 87 oddziałów zakaźnych i obserwacyjno-zakaźnych, gdzie znajduje się ok. 4 tys. łóżek,
  • pierwszy poziom zabezpieczenia obejmuje placówki będące w tzw. sieci szpitali.

W sumie przewiduje się zabezpieczenie ok. 6 tysięcy miejsc w szpitalach wielospecjalistycznych oraz na oddziałach zakaźnych i obserwacyjno-zakaźnych w całym kraju.

Biorąc pod uwagę dotychczasowy rozwój epidemii w Polsce powinno to wystarczyć, jednak jej przebieg może się zmienić, a poziom zabezpieczenia szpitalnego w poszczególnych województwach już teraz jest bardzo zróżnicowany.

Warto przeczytać również:

Jak wynika z informacji uzyskanych przez analityków serwisu agencyjnego MondayNews w urzędach wojewódzkich, regiony mają do dyspozycji zazwyczaj po kilkaset łóżek szpitalnych, a ich liczba jest na bieżąco dostosowywana do aktualnych potrzeb i sytuacji. Na deficyt miejsc najbardziej narażone są obecnie obszary najbiedniejsze oraz najbardziej zaludnione. W najtrudniejszej sytuacji znajdują m.in. Mazowsze i Śląsk.

Sprawdź liczbę miejsc szpitalnych dla chorych z COVID-19 w poszczególnych województwach w naszej galerii:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gdzie może zabraknąć łóżek dla chorych z COVID-19? Liczba miejsc w województwach – zobacz aktualne dane! - Strona Zdrowia

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki