Jacek Czaplewski
od 16 lat
FC Barcelona wygrała pierwszy mecz w nowym sezonie. Po remisie z Getafe (0:0) tym razem znalazła sposób na Cadiz (2:0). Gole dopiero w końcówce strzelili Pedri i Ferran Torres. Przy drugiej bramce asystował Robert Lewandowski.

La Liga. FC Barcelona - Cadiz 2:0. Lewandowski bez karnego

Barcelona zagrała bez trenera Xaviego, pauzującego za czerwoną kartkę z Getafe. Po raz pierwszy po rozpoczęciu przebudowy Camp Nou wystąpiła jako gospodarz na Stadionie Olimpijskim.

Lewandowski po zmianie stron dwukrotnie domagał się odgwizdania jedenastki. Szczególnie zastanawiająca była decyzja sędziego w drugiej sytuacji, kiedy zrezygnował z podyktowania karnego, mimo że Polak został chwycony i pociągnięty oburącz za szyję. - To jest karny - przekonywał w Canal+ komentator Tomasz Ćwiąkała.

To nie jest karny na Lewandowskim?
To nie jest karny na Lewandowskim? Canal+

Ostatecznie to nie Lewandowski stanął przed najlepszymi sytuacjami na zdobycie bramki. Te najpierw mieli Gavi (trafił w poprzeczkę) oraz Abde Ezzalzouli (obronił bramkarz).

Lewandowski skończył mecz z asystą

- Cierpliwie! - apelował asystent Xaviego do piłkarzy, gdy pod koniec meczu sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Chwilę później Barcelona dopięła swego. W 83 minucie sposób na Cadiz znalazł Pedri, który rozegrał piłkę z Ilkayem Gundoganem.

W 89 minucie po podaniu Lewandowskiego do siatki trafił Ansu Fati, lecz arbiter odgwizdał w akcji ofsajd Polaka. Lewy i tak zaliczył asystę. W doliczonym czasie po jego przedłużeniu głową nie pomylił się Ferran Torres.

Momenty w meczu Barcelona - Cadiz:

• 24 minuta - Świetne dośrodkowanie na głowę Roberta Lewandowskiego, ale ten w stuprocentowej sytuacji uderzył wprost w bramkarza.
  • 29 minuta - Robert Lewandowski źle przyjął piłkę, ale jeszcze do piłki dopadł Lamine Yamal, oddał strzał, ale świetnie interweniował bramkarz.
  • 34 minuta - Cudowne zagranie w pole karne Cadizu do Julesa Kounde, ale jego strzał wybronił Jeremias Ledesma.
  • 35 minuta - Roger Marti wyszedł sam na sam z bramkarzem Barcelony, ale przegrał pojedynek z Marc-Andre ter Stegenem.
  • 52 minuta - Po wrzutce z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Cadizu, ale w decydującym momencie Oriol Romeu uderzył wprost w rywala.
  • 54 minuta - Ilkay Gundogan dośrodkował na głowę Gaviego, a ten trafił w poprzeczkę bramki gości.
  • 63 minuta - Chris Ramos wpadł w pole karne rywala, minął rywala i oddał mocny strzał, który minimalnie minął bramkę Barcelony.
  • 80 minuta - Abde Ezzalzouli oddał świetny strzał z dystansu, ale jeszcze lepszą paradą popisał się bramkarz gości.
  • 83 minuta - GOL! Ilkay Gundogan wziął grę na siebie i wyłożył piłkę do Pedriego, który sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce rywali.
  • 89 minuta - Świetne podanie do Roberta Lewandowskiego, ten jeszcze odegrał do Ansu Fatiego, który wpakował piłkę do pustej bramki! Jednak przy podaniu do Polaka był spalony.
  • 94 minuta - GOL! Robert Lewandowski zgrał piłkę w środku pola do Ferrana Torresa, ten ruszył przez pół boiska i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.