Fantastyczny sukces Huberta Nakielskiego! Jest wicemistrzem świata

Michał Kowalczyk
Hubert Nakielski z trenerem Dariuszem Małkowskim
Hubert Nakielski z trenerem Dariuszem Małkowskim WOPR-OS Ostrołęka
W dalekiej Australii na mistrzostwach świata w sportowym ratownictwie wodnym ostrołęczanin wywalczył srebrny medal

W dalekiej Australii odbywają się mistrzostwa świata w sportowym ratownictwie wodnym, a jednym z członków reprezentacji Polski jest zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski. Swój start rozpoczął od... medalu i to srebrnego! Na dystansie 100 m kombinowane ustąpił tylko reprezentantowi Nowej Zelandii.

Hubert Nakielski do startu w Mistrzostwach Świata przygotowywał się w Ostrołęce pod wodzą trenera Dariusza Małkowskiego. Już podczas Mistrzostw Europy w irlandzkim Limerick Nakielski pokazywał, że jest w dobrej formie. Indywidualnie zdobył tam brązowy medal na 200m z przeszkodami i również brąz na na 100m kombinowane. Dlatego wyjazd do Australii był poprzedzony ciężkimi przygotowaniami i... sporym optymizmem. Jak widać, forma dopisała!

Nakielski na dystansie 100 m kombinowane uzyskał czas 1:03.41 i zajął drugie miejsce, tuż za reprezentantem Nowej Zelandii O'Connorem - był on szybszy o 0,22 sekundy.

Srebro MŚ to dopiero początek, dziś w nocy czasu polskiego (ok. 23:30) rozpoczyna się kolejny dzień rywalizacji i będzie szansa na następne medale. Trzymajmy kciuki!