MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fantastyczna zabawa na wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego przygotowanej przez Monikę Pyrek

AK
Justyna Pastuszek
To była fantastyczna przygoda dla dzieci z Prudnika na Opolszczyźnie! Ponad trzystu uczniów miejscowych szkół wzięło udział w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego przygotowanej przez byłą znakomitą polską lekkoatletkę Monikę Pyrek. To kolejna odsłona akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne Lekcje WF”.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8. Uczestnicy przez dwie godziny mają okazję, by korzystać z urządzeń do ćwiczeń, m.in. symulatorów narciarskich i kolarskich, refleksomierzy, czy mobilnej ścianki wspinaczkowej. W Prudniku dzieci, dzięki obecności najlepszej w historii polskiej biathlonistki Weroniki Nowakowskiej, miały też stację strzelecką.

– Jestem przeszczęśliwa, że mogłam pokazać część strzelecką biathlonu. Korzystaliśmy z karabinów laserowych, a więc całkowicie bezpiecznych. Oczywiście, głównie chłopcy byli tym zainteresowani, ale dziewczynki też bardzo dobrze sobie radziły – mówiła Nowakowska.

Dzieci, podobnie zresztą jak we wszystkich miastach, w których odbywają się zajęcia „KINDER Joy of moving Alternatywne Lekcje WF”, z wielkim entuzjazmem pokonywały kolejne stacje. – Cieszę się, że dzisiaj poznałam wiele nowych sportów. Najbardziej podobało mi się biathlonowe strzelanie i wspinaczka, ale super były też wioślarstwo i biegi sprinterskie – mówiła Marysia z czwartej klasy SP nr 3 w Prudniku.

– To było bardzo ciekawe doświadczenie i naprawdę bardzo mi się podobało. Na niektórych stacjach zdążyłem wykonać kilka prób i nawet poprawić swój wynik – dodał Mikołaj, uczeń siódmej klasy prudnickiej Szkoły Podstawowej nr 1. Razem z uczniami, oprócz Weroniki Nowakowskiej, ćwiczył też stały uczestnik lekcji Damian Zieliński, znakomity polski kolarz torowy, trzykrotny olimpijczyk i wielokrotny medalista mistrzostw Europy.

– Hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości” i na pewno wpisujemy się w to hasło, bo widać po uśmiechniętych buziach dzieciaków, że radości u nas nie brakuje. W ten sposób chcemy inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu – mówiła Monika Pyrek. Partnerem tytularnym programu jest Ferrero, a zajęcia dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wspierane przez miasta i gminy goszczące lekcje. Honorowy patronat nad programem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest marka Ssang Yong.

Na jesiennej trasie „KINDER Joy of moving Alternatywnych Lekcji WF” jest osiem miejscowości w czterech województwach. Wcześniej zajęcia odbyły się już w Myślenicach i Zielonkach w Małopolsce i Czerwionce-Leszczynach na Śląsku, a w kolejnych dniach z zajęć skorzystają uczniowie w Głubczycach i Kędzierzynie-Koźlu na Opolszczyźnie oraz Kołobrzegu i Karlinie w Zachodniopomorskiem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Fantastyczna zabawa na wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego przygotowanej przez Monikę Pyrek - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki