Falstart Sokoła

W meczu w Chełmnie brakowało celnych "trójek" Bartłomieja Pieńkowskiego, który na 6 prób nie trafił ani razu. P. Nowak
Od porażki z gospodarzami CHTK SKET Chełmno rozpoczęli półfinałowy turniej o awans do II ligi zawodnicy Ostrowskiego Klubu Koszykówki Sokół.

Na parkiecie w Chełmnie przez cały mecz toczyła się dość wyrównana walka. Gospodarze wykorzystując atut własnej hali okazywali się jednak minimalnie lepsi w aż 3 kwartach, co w efekcie przełożyło się na ich 7-punktowe zwycięstwo. Sokół bardzo dobrze zaczął mecz uzyskując 5-punktowe prowadzenie, jednak chwilę później je stracił. Po raz kolejny OKK na prowadzeniu był na 3 minuty przed przerwą, ale i tym razem nie cieszył się z niego zbyt długo. Na niespełna 2 minuty przed końcem meczu Sokół przegrywał zaledwie 70:72.Ostatnie sekundy należały jednak do gospodarzy, którzy powiększyli nieco przewagę i zapewnili sobie komplet punktów.

Istotny wpływ na końcowy rezultat miała skuteczność. Gospodarze przy 69 rzutach trafiali do kosza 30-krotnie, zaś goście przy 76 próbach tylko 28 raz.

CHTK SKET Chełmno - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 80:73
(18:14, 22:20, 19:19, 21:20)

Sokół: Zadroga Artur (6 pkt.), Skarpetowski Paweł (6), Szymański Krzysztof, Barszcz Piotr (25), Mazurek Paweł (17), Szydło Grzegorz (3), Suwalski Radosław, Pieńkowski Bartłomiej, Ryfa Łukasz (16),