Energa Pekpol lepszy w sparingu od Indykpolu AZS Olsztyn

Nasi siatkarze są w dobrej formie przed pierwszym oficjalnym meczem w 2013 roku. A. Dobkowski
Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka sprawili miłą niespodziankę kibicom i pokonali w sparingowym spotkaniu ósmy zespół rozgrywek Plus Ligi Indykpol AZS Olsztyn.

Trener Andrzej Dudziec skorzystał w meczu ze wszystkich swoich podopiecznych, poza Arturem Jacyszynem, który innym trybem przygotowuje się do sobotniego starcia ligowego z Czarnymi Radom. Przed spotkaniem było wiadomo, że konfrontacja obu drużyn bez względu na wynik będzie liczyć pięć setów.

W drużynie gospodarzy na placu gry pojawili się głównie ci zawodnicy, którzy grali mało lub wcale w ostatnim spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Bardzo dobre spotkanie w naszej drużynie rozegrali Jan Król, Maciej Krzywiecki i Cezary Stanisławajtys.

Po ich świetnej grze Pekpol wygrał trzy kolejne partie. W czwartym i piątym secie na boisku zobaczyliśmy również Dawida Siwczyka, Jakuba Nowosielskiego i Macieja Naliwajko. Nasi siatkarze wygrali czwartą partię 25:22, ale w ostatnim secie ulegli gospodarzom 23:25.

Indykpol AZS UWM Olsztyn - Energa Pekpol Ostrołęka 1:4 (19:25, 24:26, 22:25, 22:25, 25:23)

Indykpol AZS: Obrębski, da Silva, Łukasik, Boruch, Szarek, Skup, Mariański (libero) oraz Kvalen, Urbanowicz
Energa Pekpol: Pietkiewicz, Białek, Krzywiecki, Król, Stańczuk, Szczygielski, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys, Siwczyk, Nowosielski, Naliwajko.