Energa Omis uległa Espadonowi po tie-breaku. Zobacz zdjęcia i wideo

To było dobre widowisko, ale sił starczyło naszym siatkarzom na trzy sety
To było dobre widowisko, ale sił starczyło naszym siatkarzom na trzy sety A. Dobkowski
Siatkarze Energi Omis Ostrołęka w starciu 12. kolejki rozgrywek I ligi ulegli Espadonowi Szczecin 2:3. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca w efekcie dopisali do swojego konta kolejny punkt do tabeli, w której awansowali na dziesiątą lokatę.

Biało-czerwoni w pierwszej partii sobotniego starcia ulegli Espadonowi po grze na przewagi 24:26. W kolejnych dwóch odsłonach meczu ostrołęccy siatkarze rozgrywali świetne zawody, a zwycięstwa w kolejnych setach do 21 i 22 pozwoliły podopiecznym trenera Andrzeja Dudźca objąć prowadzenie w meczu 2:1.

Niestety w kolejnych odsłonach meczu zdecydowanie lepszą postawę wykazali zawodnicy ze Szczecina. Zwycięstwo w czwartej partii 25:18 i w kolejnym secie 15:10, sprawiło, że to Espadon zgarnął dwa punkty, a Enerdze Omis na pocieszenie pozostał jeden, ale za to niezwykle cenny. W ligowej tabeli nasi siatkarze awansowali z dwunastej na dziesiątą pozycję.

Więcej o sytuacji w rozgrywkach I ligi we wtorkowym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego". Kolejne starcie nasi siatkarze rozegrają na wyjeździe z KPS Siedlce. Mecz 13. kolejki został zaplanowany na sobotę, 19 grudnia.

Energa Omis Ostrołęka - Espadon Szczecin 2:3 (24:26, 25:21, 25:22, 18:25, 10:15)