Emocjonujące derby dla Wąsewa

Dwa gole zdobył w Goworowie Mariusz Korzeb (z lewej), a jednego dołożył Marcin Prusak (z prawej). P. Nowak
Ciekawe i emocjonujące widowisko stworzyli w derbowym pojedynku rozgrywek A klasy piłkarze KS Wąsewo i Orz Goworowo.

Spotkanie rozgrywane w niedzielne popołudnie, 15 maja, w Goworowie doskonale rozpoczęło się dla gości. Nie minęło 5 minut, kiedy beniaminek prowadził już 2:0 po golach Adama Pałubińskiego i Mariusza Korzeba. Kiedy wydawało się, że kolejne gole dla Wąsewa są tylko kwestią czasu, błąd przytrafił się defensywie. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy i zrobiło się 2:1. Podopieczni trenera Józefa Pietkiewicza odpowiedzieli błyskawicznie trafieniem Kuby Podolaka. W 35. minucie kontakt ponownie złapali piłkarze Orza, którzy wykorzystali błąd obrońców i umieścili piłkę w siatce. Jednak jeszcze przed przerwą na listę strzelców po raz drugi wpisał się Pałubiński i z rezultatem 2:4 drużyny schodziły na przerwę.

Sześć goli zdobytych w pierwszej połowie nie zakończyło strzeleckich popisów piłkarzy. Tuż po przerwie gospodarze trafili na 3:4 i do 70. minuty mieli jeszcze nadzieję na zwycięstwo. Wtedy bowiem swoje czwarte trafienie w sezonie zanotował Marcin Prusak i podciął skrzydła miejscowym. W 80. minucie na 3:6 podwyższył jeszcze świetnym strzałem Mariusz Korzeb i derbowy pojedynek zakończył się zwycięstwem Wąsewa.

Beniaminek po 21. kolejkach z dorobkiem 33 punktów plasuje się na 7. miejscu. Orz Goworowo natomiast z 13 punktami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i jego spadek do B klasy jest już właściwie przesądzony.

Orz Goworowo - KS Wąsewo 3:6 (2:4)
Bramki dla Wąsewa: Pałubiński Adam x 2, Korzeb Mariusz x 2, Podolak Jakub, Prusak Marcin

Skład Wąsewa: Pazik Paweł, Samsel Michał, Sikora Mariusz, Prusak Marcin, Sitek Mikołaj, Przygoda Grzegorz, Korzeb Marcin, Nerek Adam, Korzeb Mariusz, Podolak Jakub, Pałubiński Adam oraz Podporski Marcin, Godlewski Grzegorz, Wojtyła Karol