Emocjonująca końcówka i wielki niedosyt koszykarek Unii

Karolina Matys była ponownie mocnym punktem Unii.
Karolina Matys była ponownie mocnym punktem Unii. Fot. P. Kaczmarczyk
Koszykarki ostrołęckiej Unii po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku przegrały w trzecim spotkaniu grupowym turnieju finałowego Mistrzostw Polski w kategorii juniorek starszych z AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Podopieczne Macieja Kruszewskiego od pierwszej kwarty prowadziły bardzo wyrównany pojedynek z wicemistrzem Polski, ale nieco wyższa skuteczność po stronie rywalek spowodowała, że to zespół z Gorzowa cieszył się ze zwycięstwa i awansu do fazy medalowej turnieju finałowego.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach trenerzy Maciej Kruszewski i Tomasz Pierzchała korzystali głównie z pięciu zawodniczek. Drobne epizody w grze zaliczyły Natalia Mrozek i Marta Parzych. Niestety szwankowała skuteczność, a szczególnie rzutu za trzy punkty, które wyraźnie nie leżały w tym meczu naszej drużynie.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła w tym meczu Justyna Kwiatkowska - 26, ale oddała jedenaście niecelnych rzutów w z gry. Nasz zespół także zbierał zdecydowanie mniej piłek pod koszami od rywala oraz miał więcej niewymuszonych strat. W efekcie mimo ambitnej walki do samego końca i prowadzenia w czwartej kwarcie spotkania czterema punktami, ostatecznie przegrał trzema.

W efekcie Unia zagra o siódme miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 64:67 (15:15, 12:18, 21:16, 16:18)

Punkty dla Unii: Kwiatkowska 26, Matys 14, Arak 12, Marciniak 9, Czajkowska 3, Mrozek 0, Parzych 0.