MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2023 w sesji dodatkowej za nami. Arkusze CKE z polskiego, matematyki i angielskiego. Co było na egzaminie w czerwcu?

OPRAC.:
Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Uczniowie do egzaminu ósmoklasisty w sesji dodatkowej przystępują w terminie 12-14 czerwca 2023.
Uczniowie do egzaminu ósmoklasisty w sesji dodatkowej przystępują w terminie 12-14 czerwca 2023. fot. Dariusz Bloch/ Polska Press/ zdjęcie ilustracyjne
Egzamin ósmoklasisty w sesji dodatkowej rozpoczął się w poniedziałek (12 czerwca), a zakończył w środę (14 czerwca). Tradycyjnie na pierwszy ogień poszedł język polski, we wtorek uczniowie zmierzyli się z matematyką, a ostatniego dnia podeszli do egzaminu z języka angielskiego lub innego języka obcego. Mamy arkusze egzaminu ósmoklasisty z czerwca 2023. Do egzaminu w sesji dodatkowej przystępowały osoby, które z powodów zdrowotnych lub losowych nie mogły ich zdawać w maju. Kiedy będą wyniki?

Spis treści

Egzamin ósmoklasisty 2023 w czerwcu. Ile osób przystępuje do sesji dodatkowej?

Z danych udostępnionych PAP przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że do egzaminu z języka polskiego przystępowało w sesji dodatkowej 3399 uczniów klas VIII szkół podstawowych, w tym 314 uczniów będących obywatelami Ukrainy. Do egzaminu z matematyki – 3481 uczniów, w tym 313 uczniów z Ukrainy.

Zobacz, jak wyglądał egzamin ósmoklasisty z polskiego w czerwcu:

Egzamin ósmoklasisty z polskiego w terminie dodatkowym odbył się 12 czerwca. Zobaczcie, jak wyglądał arkusz.

Egzamin ósmoklasisty 2023: język polski w terminie dodatkowy...

Do egzaminu z języka angielskiego, najczęściej wybieranego przez uczniów języka obcego nowożytnego, w sesji dodatkowej ma przystąpić 3361 uczniów, w tym 240 z Ukrainy.

Z kolei do egzaminu z języka niemieckiego – 95 uczniów, w tym 4 z Ukrainy, do egzaminu z języka rosyjskiego – 67 uczniów, w tym 52 z Ukrainy. Egzamin z języka hiszpańskiego ma zdawać 5 uczniów, a z języka francuskiego – 3 uczniów. Nikt w sesji dodatkowej nie będzie zdawał egzaminu z języka włoskiego. Wszystkie egzaminy zdawane przez uczniów klas VIII podczas egzaminu ósmoklasisty są egzaminami pisemnymi.

Zobacz, jak wyglądały arkusze i odpowiedzi egzaminu ósmoklasisty w terminie podstawowym:

Kiedy odbywa się egzamin ósmoklasisty w 2023 roku? Poznaj terminy i najważniejsze informacje o egzaminie: daty publikacji arkuszy, odpowiedzi i wyników.

Egzamin ósmoklasisty 2023: polski, matematyka, angielski. Ar...

Arkusze CKE - egzamin ósmoklasisty czerwiec 2023

Wymagania na egzaminie ósmoklasisty

Podobnie jak w ubiegłym roku i dwa lata temu egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej.

Dla uczniów będących obywatelami Ukrainy – tak jak w ubiegłym roku – wprowadzono pewne dodatkowe dostosowania, np. czas na napisanie egzaminu z języka polskiego jest wydłużony, arkusz egzaminacyjny zawiera instrukcje, polecenia do zadań są przetłumaczone na język ukraiński, ale odpowiedzi na wszystkie pytania i wypracowaniu uczeń musi napisać po polsku.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023?

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty poznamy 3 lipca 2023 roku. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty zostaną wydane 6 lipca. Uczniowie niezależnie od tego, czy zdawali egzamin w terminie majowym, czy czerwcowym, otrzymają wyniki tego samego dnia.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest obowiązkowe i stanowi warunek ukończenia szkoły podstawowej. Wynik egzaminu ma zaś wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia – to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Egzamin ósmoklasisty 2023 w sesji dodatkowej za nami. Arkusze CKE z polskiego, matematyki i angielskiego. Co było na egzaminie w czerwcu? - Strefa Edukacji

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki