Dziewczyny pokazały klasę. Medalowe starty pływaczek UŚKS

Archiwum zawodniczki
Angelika Wikieł to duża nadzieja ostrołęckiego pływania.
Angelika Wikieł to duża nadzieja ostrołęckiego pływania. Archiwum zawodniczki
Udany występ zaliczyły zawodniczki UŚKS Ostrołęka w zawodach pływackich w Giżycku. Trzy podopieczne trenera Włodzimierza Janczewskiego wywalczyły w sumie aż dwanaście medali.

Łupem ostrołęczanek padło dziewięć złotych, trzy srebrne medale, a także trzy puchary. Po te trofea sięgały siostry Angelika i Żaklina Wikieł oraz Marysia Murawska.

Angelika Wikieł zdecydowanie wygrała wszystkie swoje starty, na 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym nie dając rywalkom żadnych szans, sprawiając wielką niespodziankę na 200 m stylem dowolnym, gdzie pokonała bardzo wysoko sklasyfikowane w rankingu rywalki w stylu dowolnym. Podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego otrzymała również puchar dla najlepszej zawodniczki.

Młodsza z sióstr Żaklina, która podąża śladami Angeliki, pokazała, że styl klasyczny jest jej koronnym style. Pokonała wszystkie rywalki na 50 m, 100 m i 200 m, dokładając też złoty medal na 200 m stylem zmiennym. O wysokim poziomie sportowym zawodów świadczy fakt że cztery złote medale i rekordy życiowe dały puchar za czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej w jej roczniku.

Najmłodsza zawodniczka, dziesięcioletnia Marysia Murawska najmłodsza po raz kolejny potwierdziła, że należy do najlepszych pływaczek w Polsce. W swoim roczniku złoty medal na 50 m stylem dowolnym i trzy srebrne na 50 m stylem motylkowym oraz na 50 m i 100 m stylem klasycznym zapewniły jej puchar za drugie w klasyfikacji końcowej.

Kolejna okazja do walki o medale i puchary już w najbliższy weekend przed własną publicznością. W sobotę 16 listopada odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu. W zawodach wystartuje ponad 120 zawodniczek i zawodników z całego kraju w rocznikach 1999 i młodsi.