MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziesięcioro sportowców otrzymało stypendia od Fundacji Moniki Pyrek!

AK
Jak co roku dziesięcioro utalentowanych sportowców młodego pokolenia otrzyma stypendium od Fundacji Moniki Pyrek! Znakomita przed laty polska tyczkarka ogłosiła wyniki kolejnej edycji funduszu stypendialnego „Skok w marzenia”, a w sumie sto tysięcy złotych oraz wsparcie merytoryczno-eksperckie trafi do utalentowanych sportowców z lekkiej atletyki, short tracku, skoków do wody, squasha, taekwondo, kolarstwa i kajakarstwa.

Po raz kolejny o stypendium ubiegało się bardzo wielu młodych sportowców, którzy ciężko pracują, by osiągnąć sukcesy.

– Za nami absolutnie rekordowa liczba zgłoszeń, bo wnioski złożyło prawie trzystu sportowców. To nawet spowodowało małe opóźnienie w ogłoszeniu wyników, bo chcieliśmy bardzo dokładnie i skrupulatnie przeanalizować wszystkie dokumenty. W nich trzeba było opisać swoją historię i przekonać nas, że to właśnie tu powinno trafić wsparcie. Wiele tych wniosków to naprawdę piękne historie, a motywacje, powody, dla których młodzi ludzie uprawiają sport i dla których powinni zostać stypendystami często dla nas są ważniejsze, niż sam wynik. Doceniamy również konsekwencję, bo wiele osób złożyło wniosek już kolejny raz. Te rosnące z każdym rokiem liczby wniosków są też dla nas jasnym sygnałem, że program jest ważny i potrzebny. Właśnie dlatego naszym kolejnym celem będzie próba rozszerzenia tego programu i wsparcie jeszcze większej grupy młodych sportowców – mówi Monika Pyrek.

Wsparcie od Fundacji Moniki Pyrek otrzymają lekkoatletki Anastazja Kuś (400 metrów), Emilia Kusy (skok o tyczce) i Maja Słodzińska (skok wzwyż), skoczkini do wody Maria Łukaszewicz, taekwondzistka Julia Sereda, uprawiająca kolarstwo Nikola Seremak oraz kajakarka Katarzyna Szperkiewicz, specjalizująca się w kanadyjkach, a także reprezentant Polski w short tracku Łukasz Kuczyński, uprawiający squash Jan Samborski oraz kolejny lekkoatleta Hubert Trościanka (dziesięciobój).

– Znów na naszej liście najwięcej jest przedstawicieli Królowej Sportu, ale mniej niż przed rokiem, gdy mieliśmy sześcioro lekkoatletów. Są tutaj ludzie, którzy mają swoje wielkie marzenia, potrafią o tym mówić, a przede wszystkim potrafią o nie walczyć. Cieszę się, że możemy pomóc im spełniać te marzenia – dodaje Monika Pyrek.

Fundacja Moniki Pyrek zapewni wybranym sportowcom zarówno wsparcie finansowe – na poziomie dziesięciu tysięcy złotych rocznie – jak i wsparcie merytoryczno-eksperckie na wielu płaszczyznach sportowej kariery. W ramach tych działań przewidziano, między innymi, szkolenie antydopingowe dla młodych sportowców – Przekazanie tej wiedzy jest dla nas szczególnie ważne, zwłaszcza kiedy mówimy o sportowcach u progu wielkich karier i sukcesów na skalę światową, czego bardzo im życzymy – mówi Michał Rynkowski, dyrektor POLADA.

To już siódma edycja programu realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek, którego beneficjentami są sportowcy. Nowymi partnerami funduszu „Skok w marzenia” są Fundacja Pho3nix, która od lat wspiera rozwój sportowców na całym świecie oraz Polska Agencja Antydopingowa POLADA, będąca organizatorem charytatywnego biegu „Biegam z czystą przyjemnością”. To właśnie dochód pochodzący z pakietów startowych biegu został w całości przekazany na wsparcie funduszu – Jako Polska Agencja Antydopingowa jesteśmy dumni i wzruszeni, że wspólnie z uczestnikami biegu możemy dołożyć tę cegiełkę i przyczynić się do spełniania sportowych marzeń przez młodych ludzi – dodaje Rynkowski.

Patronat nad funduszem stypendialnym po raz kolejny objął Polski Komitet Olimpijski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Dziesięcioro sportowców otrzymało stypendia od Fundacji Moniki Pyrek! - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki