Dzieci napisały do Mikołaja

Jarosław Sender
Naszą redakcję zasypały listy do Świętego Mikołaja. Wszystkie przeczytaliśmy i przekazaliśmy adresatowi z prośbą, by spełnił chociaż część dziecięcych marzeń. Część, jak co roku, postanowiliśmy spełnić sami - i dzieci, których listy zostały w tym numerze opublikowane, otrzymają od nas upominki. Za wszystkie listy oraz za świąteczne i noworoczne życzenia naszym najmłodszym Czytelnikom serdecznie dziękujemy
Gimnazjaliści z PG 2 w Malkini juz po raz kolejny zorganizowali mikolajkowe spotkanie ze świetym Mikolajem i wychowankami Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Zuzeli.

Mikołaj gimnazjalistów i uczniów szkoły specjalnej

Kochany Mikołaju!
Niektórzy mówią, że istniejesz, inni, że nigdy Cię nie było, jeszcze inni, że istniałeś, ale już Cię nie ma. Ja nie wiem do końca. Wierzę, że jesteś w jakiejś krainie. Wyobrażam ją sobie całą w śniegu. Spod niego wystają małe domki i ogromna fabryka prezentów dla grzecznych dzieci i dorosłych. W tym roku będziemy z mamą piekły pierniczki, i jak zawsze zostawię Ci na stoliczku kilka ciasteczek i mleko. Pamiętasz, tam w salonie na stoliku. Chciałabym dostać gitarę. Ostatnio moją pasją jest muzyka i malarstwo. Zapisałam się na kółko plastyczne, do chóru i kółka szachowego. Już umiem grać na flecie, próbowałam u koleżanki grać na gitarze i świetnie mi to wychodzi. Bardzo się cieszę, że niedługo mnie odwiedzisz. Pozdrawiam Cię
Dorota, 11 lat, Żabin Karniewski

Dzień dobry Święty Mikołaju!
Nazywam się Magdalena. Mam 8 lat i chodzę do kl. II SP w Jazgarze. W szkole jest super, bardzo ją lubię. Mam dużo kolegów i koleżanek. Bardzo lubię panią wychowawczynię. Mieszkam z rodzicami i młodszym bratem Mateuszem oraz z dziadkami. Bardzo lubię rysować i malować farbami, a także bawić się na dworze z pieskiem Tofikiem. Często jeżdżę rowerem. Mikołaju bardzo proszę Cię o rolki i zestaw do malowania. Chciałabym, abyś przyniósł też coś dla mojego brata. Jeśli masz mało pieniędzy, to przynieś mi tylko jeden prezent.
Magda, 8 lat, Jazgarka

Kochany Mikołaju!
W tym roku nie chcę nic dla siebie. Chciałabym Drogi Mikołaju, żebyś uszczęśliwił chore dzieci, dzieci w domach dziecka i w biednych rodzinach. Myślę, że oni co roku na Ciebie czekają i przez cały rok starają się być grzeczni. Oni będą się cieszyć z najmniejszego prezentu.
Milena, 12 lat, Sulęcin Szl.

Kochany Święty Mikołaju!
Pozdrawiam Cię i życzę dużo zdrowia i uśmiechu, żebyś nam nie zachorował na świńską grypę. Pani w przedszkolu mówi, że ja jestem grzeczny, fajny chłopak i tak jest. Trzeba się starać, bo ja bardzo kocham mamusię i tatusia. Mój tata jeździ tirami, a mama jest fryzjerką. Kochany Mikołaju, jak byś kiedyś chciał, to moja mama obetnie Ci włoski. Jak zechcesz do mnie przyjechać, to mój tata wyjedzie po Ciebie, św. Mikołaju, tirem. Kochany Mikołaju, wszystkie zabawki lubię, ale tory wyścigowe to moje marzenie. Kochany Mikołaju, przyznam, że nie ja pisałem ten list, bo jestem jeszcze za mały. Mam siostrę Madzię i ona pisała. Ja też chciałbym zostać Mikołajem i rozdawać prezenty wszystkim dzieciom na świecie.
Kacper, 5 lat Goworowo

Drogi Mikołaju!
Wiem, że masz teraz druzo pracy, ale gdy będziesz miał chwilkę wolnego czasu, możesz mnie odwiedzić. Mam na imię Adrian i chodzę do III klasy. Mam Ci tyle do powiedzenia. W naszej klasie zorganizowaliśmy wspaniałą zabawę. Każdy wyciął "prezent" i napisał na nim coś miłego. Następnie wrzucaliśmy nasze "prezenty" do woreczka i kolejno je losowaliśmy. W klasie robiło się coraz milej i serdeczniej.. Okazało się, że każdy może być Świętym Mikołajem. Wtedy uświadomiłem sobie, że w przyszłości też zostanę Mikołajem, takim jak Ty. Chciałbym też mieć takie wspaniałe renifery. Rudolf z czerwonym noskiem jest najfajniejszy. Chciałbym go kiedyś zobaczyć i zaprzyjaźnić się z nim. To byłby dla mnie najlepszy świąteczny prezent. Ja i Rudolf bylibyśmy najlepszymi przyjaciółmi, a ja mógłbym być Twoim pomocnikiem.

Adrian, 9 lat, Ugniewo

Kochany Mikołaju!
Bardzo chciałbym dostać samochód - tira z naczepą. Uwielbiam bawić się w prowadzenie firmy i wysyłać samochody w trasy zagraniczne, np. do Francji, Włoch, Rosji, Anglii. Razem z bratem często w zabawie podróżujemy po całym świecie, przewożąc towary. Mam nadzieję, że gdy dorośniemy, to nasze marzenia o podróżowaniu się spełnią. Bardzo Cię kocham i czekam na Ciebie. Mam nadzieję, że w tym roku będzie padał śnieg, żebyś mógł dojechać do każdego dziecka na czas.
Bartosz, 6 lat, Surowe

Drogi Święty Mikołaju!
Nazywam się Klaudia, mam 12 lat. Bardzo lubię czytać. Od dwóch miesięcy uczę się w domu, nauczyciele przychodzą do mnie. Jest tak, ponieważ wykryto u mnie chorobę, która nazywa się małopłytkowość. Polega ona na tym, że mam słabą krzepliwość krwi i bardzo łatwo robią mi się siniaki. Nie chodzę do szkoły, ponieważ jest tam dużo bakterii, które mogłabym złapać, a mam obniżoną odporność. Smutno mi trochę, bo nie widziałam się już tak długo z koleżankami. Dlatego właśnie chciałabym wyleczyć się z tej nieprzyjemnej choroby i wrócić do szkoły. Wiem, że będzie Ci ciężko spełnić tę prośbę, ale moi rodzice mówią, że jeśli się wierzy, to marzenia się spełniają. Ja wierzę, więc i Ty uwierz, wtedy może się wyleczę!
Moj choroba jest również powodem nudy, dlatego pragnęłabym dostać jakąś książkę, bo jak już wcześniej wspominałam, uwielbiam czytać. Chciałabym, aby książka ta była ciekawa i wciągająca, wtedy będę mogła oderwać się od rzeczywistości, aby wpaść choć na trochę w świat fantazji.

Klaudia, 12 lat, Ostrów Mazowiecka

Kochany Święty Mikołaju!
Mam na imię Dawid, mam 8 lat i chodzę do kl. II szkoły podstawowej. Moja mama mówi, że dobrze się uczę. Bardzo lubię czytać książki i układać wierszyki. Jak będę duży, chciałbym zostać rolnikiem. Bardzo lubię święta Bożego Narodzenia, bo wiem, że wtedy mogą spełnić się marzenia. A moim marzeniem jest dostać rolki, na których mógłbym jeździć, samochód na pilot, którym mógłbym się pobawić, drewniane szachy i playstation, żebym mógł sobie pograć. Chciałbym, żeby chociaż część marzeń się spełniła. Kochany Mikołaju, nie mogę dać Ci nic w zamian, ale napisałem Ci wierszyk.
Ja się tak bardzo, bardzo postaram
i zrobię prezent dla Mikołaja.
Zrobię mu szalik piękny i nowy,
żeby go nosił w noce zimowe.
I żeby nie zmarzł w szyję i w uszy,
gdy z burej chmury śnieg zacznie prószyć.
Niech się ucieszy Mikołaj Święty
tak rzadko ktoś mu daje prezenty!
Dawid, 8 lat, Łyse

Drogi św. Mikołaju!
Pochodzę z małej wioski. Lubię święta Bożego Narodzenia, spotkania z bliskimi i zieloną choinkę. Lubię też prezenty, ale w tym roku proszę o zdrowie dla mojej rodziny oraz by w moim domu gościła miłość i radość.
Mateusz, 7 lat, Retka

Drogi Święty Mikołaju!
Uwielbiam święta Bożego Narodzenia i cieszę się, że już niedługo w domu będzie stała pięknie ubrana choinka. Już nie mogę się doczekać, lecz smucę się, bo moja mama długo leżała w szpitalu w Warszawie i jeszcze nie wyzdrowiała. Pocieszam się tym, że mamę wypuścili do domu i jest z nami, ale moim marzeniem jest, żeby już nie chorowała i zawsze była zdrowa. Chciałabym dostać i inne prezenty, ale zdrowie mamy jest najważniejsze.
Iza, 12 lat, Łęg Starościński

Drogi Mikołaju!
Mam na imię Wiktoria, mam prawie 6 lat. Chodzę do zerówki w Kadzidle. Mam dużo koleżanek w swojej grupie. Nie umiem jeszcze sama pisać, więc mama mi pomogła. Bardzo chciałabym dostać plecak, żeby był kolorowy i z odblaskami, dlatego, że rano, kiedy idę do szkoły, jest ciemno. Pani policjantka w szkole powiedziała, że dzięki takim odblaskom jesteśmy widoczni na drodze. Mam też siostrę Gabrysię. Ona ma cztery lata, Proszę pamiętaj też o niej.
Wiktoria, 6 lat, Golanka

Kochany Święty Mikołaju!
Nazywam się Martynka i mam 3 latka. W tym oku byłam grzeczna, dlatego proszę Cię o dziecięcy zestaw kuchenny, bo bardzo lubię gotować obiadki dla moich rodziców. Jeśli chodzi o mamę, to proszę spraw, by skończyła już studia i dostała w końcu ten dyplom, bo chcemy mieć więcej czasu do wspólnych zabaw. Natomiast dla tatusia poproszę o większe łóżko, bo tak ciepło i przytulnie jest spać we trójkę, gdy na dworze zimno i ciemno.
Martynka, 3 lata, Żebry-Stara Wieś

Kochany Święty Mikołaju!
Mam na imię Kacper. Mam 9 lat i chodzę do III klasy. Piszę do Ciebie list za mnie i mojego brata Mateusza, bo on nie umie jeszcze pisać. Chodzi dopiero do zerówki. Mieszkamy na wsi, w Wachu. Mam nadzieję, że trafisz do nas. Chciałbym, żebyś przyniósł mi klocki Lego. Bardzo lubię też tiry, bo mój tata jeździ tirem. Mateusz mówi, że chciałby miecz świetlny i coś słodkiego, bo on zjada bardzo dużo słodyczy. Mnie też podkrada. Chciałbym bardzo Cię zobaczyć, bo nigdy Cię nie widziałem. Mateusz kiedyś Cię widział, ale mnie nie było wtedy w domu. Niektórzy mówią, że nie istniejesz, ale ja w to nie wierzę. Czekam na Ciebie.
Kacper, 9 lat, Wach

Witaj Święty Mikołaju,
Mam na imię Lenka i mam trzy latka. Potrafię tylko mówić, a pisać jeszcze nie, więc poprosiłam mamę. (…) Chciałabym Cię zobaczyć. Myślę, że w tym roku przyniesiesz mi prezent. Mam jeszcze braciszka i malutką siostrzyczkę. Chciałabym dostać fajną lalkę z domkiem, rower i dużo słodyczy. A dla mojej mamusi szczęśliwe numery, aby wygrała w totolotka. I żebyśmy mogli nareszcie być szczęśliwi i zamieszkać w swoim domku. Moja mamusia ciągle płacze i chodzi bardzo smutna. Nie pracuje, bo zajmuje się nami. Tylko tata pracuje, al. Bardzo mało zarabia. Chciałabym Cię Święty Mikołaju prosić, by mój tato przestał palić papierosy. Całuję Cię i ściskam bardzo mocno.
Lenka, 3 lata, Ostrów Mazowiecka

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie