Dwa punkty Nike w starciu z UKS Ozorków

Siatkarki Nike tym razem zanotowały zwycięstwo po tie-breaku.
Siatkarki Nike tym razem zanotowały zwycięstwo po tie-breaku. Fot. A. Dobkowski
Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi kobiet zanotowały siatkarki Nike Ostrołęka, które tym razem pokonały w wyjazdowym starciu UKS Ozorków 3:2.

Podopieczne trenera Roberta Kupisza do spotkania przystąpiły bez swojej podstawowej libero Marty Skiby, ale mimo to stanęły na wysokości zadania i powróciły z dwoma punktami z tego starcia.

Po myśli naszych zawodniczek ułożyła się pierwsza i druga partia meczu, którą siatkarki Nike wygrały do 18 i 21. W kolejnych dwóch setach gospodynie przejęły inicjatywę w końcówkach setów i wygrały do 23 i 17, jednak w tie-breaku to ponownie nasze zawodniczki były górą. Prowadziły od początku partii różnicą kilku punktów i ostatecznie wygrały 15:11.

- Cieszy zwycięstwo w tym spotkaniu, ale nieoczekiwanie mecz wygrała także drużyna ŁMLKS Łask z którą toczymy zacięty bój o czwartą pozycję - stwierdził po spotkaniu trener Nike Robert Kupisz. - W spotkaniu z Ozorkowem mogliśmy wygrać 3:0, ale w trzecim bardzo wyrównanym secie nie potrafiliśmy zdobyć decydujących o losach meczu punktów.

UKS Ozorków - OTPS Nike Ostrołęka 2:3 (18:25, 21:25, 25:23, 25:17, 11:15)
Nike: Kupisz, Iwaniuk, Borawska, Zyśk, Przybyłek, Surawska, Sobotka (l) oraz Barszcz, Rapucha.

Pozostałe wyniki 15. kolejki II ligi, grupy 3: ŁMLKS Łask - AZS Politechnika Warszawska 3:1 (17:25, 25:16, 25:22, 25:23), AZS AWF Warszawa - Budowlani Toruń 0:3 (23:25, 16:25, 13:25), AZS LSW Warszawa - Sobieski 46 Lublin 3:0 (25:16, 25:19, 25:13).

1.Budowlani Budlex Toruń 14 41 42:4
2.KU AZS LSW Warszawa 15 37 40:16
3.Politechnika Warszawska 15 31 36:19
4.ŁMLKS Łask 15 28 34:24
5.Nike Ostrołęka 15 27 33:26
6.UKS Ozorków 15 15 21:36
7.Commercecon Łódź 14 14 19:30
8.AZS AWF Warszawa 15 13 19:36