Dwa punkty dla Energi Pekpolu

Siatkarze Energi Pekpolu z kolejnym zwycięstwem na koncie.
Siatkarze Energi Pekpolu z kolejnym zwycięstwem na koncie. A. Dobkowski
Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisali zawodnicy Energi Pekpolu. Tym razem podopieczni trenera Andrzeja Dudźca w wyjazdowym spotkaniu okazali się zespołem lepszym od Energetyka Jaworzno, wygrywając po tie-breaku 3:2.

Dla naszych siatkarzy było to kolejne wyjazdowe spotkanie z niżej notowanym zespołem w ligowej tabeli. Przed sezonem zarząd klubu z Jaworzna miał zarówno duże problemy finansowe, jak i kadrowe. Udało zbudować się im jednak zespół, który powinien powalczyć o utrzymanie w lidze. Nasi siatkarze z kolei po ostatnim zwycięstwie w Poznaniu, mieli duże apetyty na zdobycie kompletu punktów w Jaworznie.

Pierwszy set spotkania z Energetykiem pokazał, że nasi siatkarze są dobrze dysponowani. Skuteczna zagrywka, dobrze zestawiany blok i udane ataki ze skrzydeł sprawiły, że goście pewnie wygrali seta 25:18. W drugiej partii nieoczekiwanie to gospodarze doszli do głosu i wygrali 25:20. W trzecim secie podopieczni trenera Andrzeja Dudźca wyciągnęli wnioski z popełnionych błędów i wygrali 25:21. Niestety w kolejnej, już czwartej partii ponownie w naszym zespole brakowało nieco dokładności i szczęścia.

Trener Andrzej Dudziec dawał szansę gry również Maciejowi Naliwajce, Piotrowi Adamowiczowi i Cezaremu Stanisławajtysowi. Nasi siatkarze przegrali niestety tego seta 22:25, co oznaczała, że kompletu punktów już nie zdobędą. W tie-breaku udało im się wypracować przewagę, która niezagrożeni dowieźli do końca seta i odnieśli zwycięstwo 15:11 i w całym meczu 3:2.
Zwycięstwo odniesione nad Energetykiem dało naszej drużynie awans na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Energetyk Jaworzno - Energa Pekpol Ostrołęka 2:3 (18:25, 25:20, 21:25, 25:22, 11:15)