Dwa medale Bobrowskiej w Grand Prix Polski

Prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski wraz ze swoimi podopiecznymi, Magdaleną Bobrowską (w środku) i Zuzanną Piersą. Fot. A. Dobkowski
Dwa medale wywalczyła zawodniczka WOPR-OS Ostrołęka Magdalena Bobrowska w zawodach Grand Prix Polski, które odbyły się w Świdwinie.

Podopieczna Dariusza Małkowskiego najpierw wywalczyła srebro na dystansie 50 metrów ratowanie manekina, a następnie w sztafecie 4 x 50 metrów z pasem ratowniczym zajęła trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal. Do rywalizacji przystąpiła także inna zawodnika WOPR-OS Zuzanna Piersa, jednak nie zajęła żadnej punktowanej pozycji.
Zawody Grand Prix Polski były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się dużymi krokami Mistrzostwami Polski, która odbędą się w Gliwicach w dniach 10-12 czerwca.

- W zawodach wystartowała praktycznie cała czołówka polskich ratowników, dlatego była do bardzo dobra okazja do sprawdzenia aktualnej dyspozycji - mówi prezes WOPR-OS, Dariusz Małkowski. - W Mistrzostwach Polski walczyć będziemy jako reprezentacja Mazowsza drużynowo i mam nadzieję, że powtórzymy ubiegłoroczny sukces, jakim był tytuł najlepszej ekipy ratowniczej w kraju.

Ostrołękę w kadrze Mazowsza reprezentować będą Magdalena Bobrowska, Manuela Wikieł i Paweł Szulerecki. Łącznie reprezentacja naszego województwa liczyć będzie czternaście osób i weźmie udział w takich konkurencjach jak: indywidualnie - 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie w płetwach, 100 m kombinacja, 100 m ratownik, 200 super ratownik, 200 m z przeszkodami.