Dwa medale Biało-Czerwonych podczas mistrzostw Europy w short tracku!

Łukasz Konstanty
Kamila Stormowska (na zdjęciu), Nikola Mazur, Diane Selier i  Michał Niewiński - srebrna sztafeta ME w short tracku.
Kamila Stormowska (na zdjęciu), Nikola Mazur, Diane Selier i Michał Niewiński - srebrna sztafeta ME w short tracku. Fot. PAP/Adam Warżawa
Dwa medale wywalczyli Biało-Czerwoni ostatniego dnia odbywających się w Gdańsku mistrzostw Europy w short tracku. Srebrny krążek uzyskała nasza sztafeta mieszana, z kolei męski zespół zakończył rywalizację z brązowymi krążkami.

Walka o zwycięstwo w zmaganiach sztafet mieszanych na dystansie 2000 metrów trwała do ostatniego okrążenia, a Holendrzy, którzy jako pierwsi przekroczyli linię mety, wyprzedzili nasz zespół o zaledwie 0,009 s. Trzecią lokatę zajęli Belgowie, z kolei Włosi, którzy mogli sięgnąć nawet po złoto, szansę na medal stracili na ostatnim wirażu (upadek).

Na najniższym stopniu podium stanęli z kolei panowie rywalizujący na dystansie 5000 metrów. Biało-Czerwoni startowali w składzie Łukasz Kuczyński, Niewiński, Felix Pigeon i Selier.

Kamila Stormowska blisko medalu na 1 000 metrów

Wcześniej o włos od wywalczenia miejsca na podium w rywalizacji indywidualnej na dystansie 1 000 metrów była Stormowska. Nasza zawodniczka długo jechała w finale na medalowej pozycji, podczas ostatniego okrążenia spadła jednak na czwartą lokatę i mimo ambitnego ataku nie zdołała poprawić zajmowanego miejsca.

Drugie miejsce w finale B na tym samym dystansie wywalczyła z kolei Gabriela Topolska, co w klasyfikacji łącznej pozwoliło jej zająć 7. lokatę. Oczko wyżej uplasował się wśród mężczyzn Sellier, zaś Niewiński, który został wykluczony w półfinale i nie mógł wystartować w finale B, zajął 10. miejsce.

Medalu nie udało się także zdobyć naszej kobiecej sztafecie (Anna Falkowska, Topolska, Stormowska, Mazur). Startująca na pierwszej zmianie nasza zawodniczka zaliczyła upadek, który spowodował ogromną stratę czasową do pozostałych sztafet, której już do końca rywalizacji nie udało się odrobić. Złoto zdobyły Holenderki, srebro Włoszki, a brąz Francuzki.