Dwa brązy z niedosytem

Rafał Janczewski był czarnym koniem rywalizacji w kat. 75 kg.
Rafał Janczewski był czarnym koniem rywalizacji w kat. 75 kg. Fot. A. Dobkowski
Z dwoma brązowymi medalami Mistrzostw Polski Juniorów powrócili do Ostrołęki zawodnicy ostrołęckiej Victorii. Po występie podopiecznych Mieczysława Mierzejewskiego pozostał spory niedosyt, bowiem była szansa na jeszcze lepszy wynik.

Niestety nie powiodło się w imprezie w kat. 52 kg Mariuszowi Pyskle, który w walce 1/8 finału pokonał Kamila Pierzchałę (SKB Czarni Słupsk) 3:2, ale w walce ćwierćfinałowej przegrał z Sebastianem Bartnikiem (Czarni Słupsk) 2:3 i nie zdołał awansować do strefy medalowej.

W eliminacjach kat. 56 kg świetnie radził sobie Marek Pietruczuk, który pokonał Dominika Gada (Rushh Kielce) przez rsc w II rundzie. Następnie podopieczny trenera Mieczysława Mierzejewskiego bez żadnych problemów wygrał w ćwierćfinale z Patrykiem Maciakiem (Skorpion Szczecin) 5:0. W półfinale po zaciętej walce musiał jednak uznać wyższość Sylwestra Kozłowskiego (Gwardia Warszawa) i w efekcie stanął na najniższym stopniu podium.

Z brązowym medalem z imprezy powrócił za to Rafał Janczewski, który w eliminacjach kat. 75 kg pewnie pokonał Macieja Rębisia (Broń Radom) 5:0, a w ćwierćfinale Michała Marka 3:0. Do walki półfinałowej nie mógł przystąpić decyzją lekarza zawodów ze względu na kontuzję prawej ręki.
- Mam pewien niedosyt po występie moich zawodników na tej imprezie - mówił po mistrzostwach trener Mieczysław Mierzejewski. - Miałem nadzieję, że do strefy medalowej dotrze Mariusz Pyskło. W półfinale na najtrudniejszego rywala padł Marek Pietruczuk i niestety musiał uznać wyższość zawodnika Gwardii. Czarnym koniem zawodów był Rafał Janczewski, który otrzymał dziką kartę w rywalizacji i sprawił dużą niespodziankę. Gdyby nie kontuzja mógłby osiągnąć jeszcze lepszy wynik.