Druzgocąca skuteczność i porażka Sokoła

Koszykarze Sokoła doznali tym razem wysokiej porażki.
Koszykarze Sokoła doznali tym razem wysokiej porażki. C. Gołaś
Zawodnicy ostrowskiego Sokoła zapisali na swoim koncie kolejną porażkę w rozgrywkach II ligi. Tym razem przegrali z byłym pierwszoligowcem - SKK Siedlce 48:79.

Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela tym razem mieli bardzo duże problemy ze skutecznym wykończeniem swoich akcji. Gospodarze sobotniego starcia zaliczyli zaledwie 11-procentową skuteczność rzutów z gry. Statystykę nieco podreperował najlepszy na boisku Piotr Barszcz, ale koledzy z drużyny tym razem rozczarowali.

Już po pierwszej kwarcie spotkania było wiadomo, że o wyrównaną walkę będzie bardzo ciężko. Sokół przegrał 7:25, a drugą kwartę 9:21. W efekcie już do przerwy mieliśmy rezultat 16:46. W drugiej odsłonie spotkania mimo lepszej gry nie było szans na nawiązanie walki o zwycięstwo i gospodarze przegrali 48:79. Na domiar nieszczęścia już w pierwszej kwarcie kontuzji doznał podstawowy zawodnik Sokoła - Artur Zadroga. Na razie nie wiadomo, jak długa przerwa w grze go czeka.

W kolejnym spotkaniu przed własną publicznością koszykarze ostrowskiego Sokoła podejmować będą BKS Tur Bielsk Podlaski. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 25 stycznia.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - SKK Siedlce 48:79 (7:25, 9:21, 13:15, 19:18)