Dobry mecz szczypiornistów w Sierpcu, ale Trójka bez punktów

Trener Radosław Żebrowski wkłada dużo sił w budowę silnego zespołu II ligi.
Trener Radosław Żebrowski wkłada dużo sił w budowę silnego zespołu II ligi. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki przegrali w wyjazdowym starciu 19. kolejki z Mazurem Sierpc 31:36. Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego rozegrali dobre zawody, ale do zwycięstwa zabrakło nieco wyższej skuteczności.

Bardzo trudny dla ostrołęckich piłkarzy okazał się początek spotkania. Mimo, że Trójka potrafiła sobie wypracować kilka bardzo dobrych strzeleckich okazji, to miała duży problem z ich wykorzystaniem. W efekcie po pięciu minutach meczu to gospodarze prowadzili 4:0 i w kolejnych minutach starcia przejęli inicjatywę.

Ostrołęczanie w kolejnych minutach meczu wykazali się dużo determinacją i wolą walki. Bardzo dobra gra obronna i szybkie ataki sprawiły, że podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego byli blisko odrobienia strat. Niestety końcówka pierwszej części spotkania ponownie należała do zawodników z Sierpca, którzy na przerwę schodzili prowadząc 19:13.

Trener Radosław Żebrowski robił wszystko, co w jego mocy, aby poderwać jeszcze zespół do walki i w drugiej części meczu odrobić straty. Łatwo nie było, bo do Sierpca z powodów zawodowych nie mogło pojechać kilku czołowych zawodników, w tym powracający do gry Artur Choroszewski i Marcin Ziemczyk.

Mimo to kibice obejrzeli bardzo dobre widowisko, w którym Trójka z dużym zacięciem i determinacją walczyła do samego końca. Ostatecznie ostrołęczanie przegrali 31:36, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Może świadczyć o tym fakt, iż MVP spotkania organizatorzy meczu uznali reprezentanta Trójki Tomasza Wiśniewskiego.

Mazur Sierpc - UMKS Trójka Ostrołęka 36:31 (19:13)
Trójka:
Kozłowski, Obrębski - Milewski 2, T. Wiśniewski 8, Kuliś 2, Dmowski 4, Ludwiczak 7, Niećko 7, Serejko 0, Dzierzgowski 1

Więcej o meczu, analiza trenera Radosława Żebrowskiego i zaproszenie na kolejne spotkanie we wtorkowym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"