Dobry mecz koszykarzy Sokoła bez zwycięstwa

Maciej Niedbalski zdobył osiem punktów dla Sokoła.
Maciej Niedbalski zdobył osiem punktów dla Sokoła. Anna Krajewska-Polak
Koszykarze ostrowskiego Sokoła mają za sobą kolejne spotkanie w rozgrywkach play-out II ligi. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela w wyjazdowym starciu musieli uznać wyższość MKS Skierniewice 75:86.

Drużyna z Ostrowi Mazowieckiej bardzo dobrze rozpoczęła spotkania od zwycięstwa w pierwszej partii 26:20. W drugiej odsłonie meczu nieco skuteczniejsi byli gospodarze i zanotowali zwycięstwo 26:22. Mimo to podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela prowadzili do przerwy różnicą dwóch punktów. Niestety w kolejnych dwóch odsłonach meczu drużynie Sokoła zabrakło agresywnej postawy w obronie. Mimo, że koszykarze Sokoła zanotowali ponad 50-procentową skuteczność z gry to ulegli w trzeciej kwarcie 15:22, a w ostatniej odsłonie meczu 12:18. W efekcie z parkietu po raz kolejny zeszli pokonani.

Kolejnymi rywalami koszykarzy Sokoła w fazie play-out będą zespoły Polonii Warszawa i ŁKS SMS MG13 Łódź.

MKS Skierniewice - Sokół Ostrów Mazowiecka 86:75 (20:26, 26:22, 22:15, 18:12)