Derby Ostrołęki dla Korony [ZDJĘCIA]

Od lat żaden mecz w Ostrołęce nie wzbudzał takich emocji jak pojedynek derbowy pomiędzy Narwią Ostrołęka a Koroną II Ostrołęka. Na trybunach zasiadło ponad 800 osób, a na boisku lepszy był zespół w żółto-niebieskich strojach.

"Tylko zwycięstwo, Narwianie, tylko zwycięstwo" - zaśpiewali głośno kibice ostrołęckiej Narwi, będący w sobotnie popołudnie w zdecydowanej większości na stadionie przy Partyzantów. Okazało się jednak, że o wygraną nie będzie łatwo. Już na początku meczu Artur Muchin wykorzystał błąd defensywy Narwi i z najbliższej odległości pokonał Norberta Dobkowskiego. Korona miała optyczną przewagę, ale po pół godzinie gry obraz pojedynku się zmienił. Najpierw szansę na gola miał Bartosz Pędzich, jego strzał trafił jednak w słupek, a później ten sam zawodnik zrobił kapitalny rajd, wystawił piłkę Markowskiemu, a ten pokonał Szczechowiaka. W 37. minucie mieliśmy 1:1.

Wydawało się, że niebiesko-czerwoni odzyskają kontrolę nad meczem na dłużej, ale zaczęli popełniać błędy w defensywie. Już minutę po golu wyrównującym Narew od utraty bramki uchronił Norbert Dobkowski, ale trzy minuty później był już bezradny. Piłka w polu karnym odbijała się od zawodników, aż w końcu dopadł do niej Muchin i wyprowadził Koronę na prowadzenie.

W drugiej połowie obejrzeliśmy tylko jednego gola, ale za to najpiękniejszego w całym spotkaniu. Trzy minuty przed końcem meczu Artur Muchin skompletował hat-tricka ładnym uderzeniem w lewy róg bramki. Stało się jasne, że w tych derbach górą będzie drugi zespół Korony. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, co pozwoliło Koronie II umocnić się na pozycji lidera ligi okręgowej.

MZKS Narew 1962 Ostrołęka - Korona II Ostrołęka 1:3 (1:2)
Bramki: 37' Markowski - 13' 41' 87' Muchin

Narew: Dobkowski - Dziczek, Piersa, Dąbrowski, Dworecki, M. Mierzejewski, Lutrzykowski, Młynarski (85' Grodzki), Markowski (78' Kobrzyński), Chorążewicz, Pędzich (88' Olbryś).

Korona II: Szczechowiak (90' Jaroszewski) - Przytuła (88' Modzelewski), Giers, Borkowski, Skarzyński, Laska (46' Buchalski), Górski, Gąska (46' Karczewski), Muchin, Nosek (65' Macioch), Kurowicki (81' Dawidzki).