Derby i fotel lidera dla Rzekunianki. Zobacz zdjęcia i wideo

Piłkarze Rzekunianki Rzekuń przeprowadzili kilkanaście szybkich i efektownych akcji A. Dobkowski
Piłkarze Rzekunianki Rzekuń odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach A klasy. Tym razem w derbowym starciu przed własną publicznością na boisku przy ulicy Miłej pokonali Świt Baranowo 4:2.

Rzekunianka Rzekuń - Świt Baranowo

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Podopieczni Łukasza Załęskiego dobrze rozpoczęli spotkanie i po pierwszych 45 minutach meczu prowadzili 2:0. Bramki na swoim koncie zapisali Łukasz Choroszewski i Łukasz Kowalewski.

Po zmianie stron mocniej przycisnęli rywale i za sprawą Karola Antoszewskiego zdobyli kontaktową bramkę. Ich zapędy na odrobienie straty szybko ostudzili gospodarze. Najpierw ładną akcję wykończył Piotr Wysocki, a kilka minut później Kamil Gontarz ładnym strzałem zaskoczył niezbyt dobrze dysponowanego golkipera gości.

Świt w niedzielnym starciu stać było jeszcze w końcówce meczu na drugiego gola. Tym razem dobrze interweniującego w całym spotkaniu Daniela Woźniaka pokonał Piotr Piotrowski.

Ostatecznie to gospodarze zgarnęli komplet punktów i na trzech kolejkach są objawieniem rozgrywek A klasy.
- Cieszą zwycięstwa, ale trochę mniej styl w jakim odnosimy zwycięstwa - podkreśla trener Łukasz Załęski. - Z meczu na mecz prezentujemy się lepiej i ciężko pracujemy na treningach. To właśnie zaangażowanie chłopaków przynosi oczekiwane efekty i mam nadzieję, że podobnie będzie w kolejnych spotkaniach o mistrzostwo A klasy.

Rzekunianka Rzekuń - Świt Baranowo 4:2 (2:0)

Bramki: Choroszewski, Kowalewski, Wysocki, Gontarz - Antoszewski, Piotrowski