Dąbrowski triumfatorem pierwszego Turnieju Czterech Miast

Daniel Dąbrowski rozegrał kilka bardzo dobrych spotkań i pewnie triumfował w zawodach. A. Dobkowski
Ostrołęczanin Daniel Dąbrowski wygrał pierwsze w tym sezonie zawody zaliczane do cyklu Turnieju Czterech Miast. W finale zawodów rozgrywanych na kortach ziemnych przy ulicy Hallera pokonał Adama Styłę 9:5.

Do rywalizacji na inaugurację cyklu zawodów przystąpiło 28 zawodników z Ostrołęki, Makowa Mazowieckiego, Łomży i Zambrowa. Już pierwsze turniejowe spotkania były niezwykle emocjonujące. W pierwszej rundzie spotkali się faworyci turnieju Daniel Dąbrowski i łomżanin Krzysztof Bułkowski. Zwyciężył pierwszy z wymienionych zawodników 9:2 i awansował do ćwierćfinału, w którym pokonał innego reprezentanta Łomży Janusza Zalewskiego 9:3.

W półfinałowym starciu Daniel Dąbrowski pokonał najlepszego ostrołęckiego młodzieżowca Mateusza Matyczaka 9:2. W drugim półfinałowym starciu łomżanin Adam Styła odniósł zwycięstwo nad wiceliderem rankingu open ostrołęczaninem Rafałem Wyrębkiem 9:5. W finale po blisko półtoragodzinnej rywalizacji zwyciężył Daniel Dąbrowski i został pierwszym liderem cyklu Grand Prix Czterech Miast.

W ostrołęckim rankingu open plasuje się obecnie na piątej pozycji z dorobkiem 28 punktów. Liderami są Marek Dawidczyk i Rafał Wyrębek, ktorzy zdobyli do tej pory zgromadzili po 46 punktów.

Kolejne zawody w ramach cyklu Turnieju Czterech Miast zaplanowane są na kortach w Ostrowi Mazowieckiej, Zambrowie i Wyszkowie.

Ćwierćfinały: Dąbrowski - Zalewski 9:3, Matyczak - Rogiński 9:2, Styła - Nowak 5:1 i krecz Nowaka, Wyrębek - Leonarski 9:2. Półfinały: Dąbrowski - Matyczak 9:2, Styła - Wyrębek 9:5. Finał: Dąbrowski - Styła 9:5.