Czy MKS sprawi niespodziankę? (tabela SLO)

Trener Suchodolski (w tle) przeciera oczy ze zdumienia patrząc na grę swoich piłkarzy. Zimą nikt nie spodziewał się tak dobrych wyników. Fot. Paweł Nowak
W niedzielę 30 maja małkińscy piłkarze podejmowali na własnym terenie czternastą drużynę Siedleckiej okręgówki Orła Unin. Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie.

Najpierw w 10 minucie Arkadiusz Borowy wykorzystał niezdecydowanie formacji defensywnej Orła i wpakował piłkę do bramki, otwierając wynik meczu. Nieco kwadrans później na 2:0 podwyższył "Jupik" i zanosiło się na kolejne łatwe zwycięstwo. Po kilkunastu minutach goście niespodziewanie wyszli z kontratakiem i pokonali młodego Karola Rostkowskiego, który w 23. minucie zastąpił kontuzjowanego Radosława Przesmyckiego. Ostatnie słowo pierwszej połowy należało jednak do gospodarzy, a konkretnie do Przemka Domalewskiego, który strzelając gola do szatni, ustalił wynik spotkania.

- Trochę szkoda tej głupio straconej bramki - mówił po meczu skrzydłowy MKS Arkadiusz Borowy. - Wynikała ona bowiem bardziej z naszego gapiostwa, niż dobrej gry gości. W drugiej połowie mieliśmy jeszcze 2-3 okazje, które powinniśmy wykorzystać. Generalnie jednak kontrolowaliśmy grę i piłkarze Orła raczej nie stanowili większego zagrożenia - podsumował Borowy.

MKS przedłużył więc serię meczów bez porażki do 12 spotkań i nadal traci tylko 3 punkty do drugiego ŁKS Łochów. Teoretycznie ma nadal szanse nawet na mistrzostwo. Co najważniejsze, czerwono-zieloni mają w dwóch ostatnich kolejkach korzystniejszy układ gier od Łochowian. I choć nadal nikt w Małkini głośno o tym nie mówi, to w sercach na pewno tli się nadzieja przynajmniej na grę w barażach.

MKS Małkinia - Orzeł Unin 3:1 (3:1)

Bramki dla MKS: Borowy Arkadiusz 10 min., Jakubik Paweł 28 min., Domalewski Przemysław 45 min.

Skład: Przesmycki Radosław (23' Rostkowski Karol), Gromek Paweł, Tarcicki Kamil, Rościszewski Mariusz, Gromek Łukasz (36' Tarnowski Radosław), Imiński Arkadiusz, Jakubik Paweł (63' Najgrodzki Adam), Borowy Arkadiusz, Góral Daniel, Małkiński Kamil, Domalewski Przemysław (80' Siwek Rafał)