Cztery złota i cztery srebra Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin w Józefowie (zdjęcia)

Reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin drużynowo wywalczyła trzecie miejsce. Fot. OKKK
Osiem medali wywalczyli zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin podczas XII Turnieju o puchar burmistrza Józefowa. W zawodach wzięli udział karatecy z całego kraju w kilku kategoriach wiekowych.

Osiem medali karateków w Józefowie

Wśród 247 zawodników i zawodniczek z 25 klubów bardzo dobrze wypadli podopieczni sensei Wiesława Orzoła, Krzysztofa Ślaskiego i Artura Orzoła. W sumie wywalczyli cztery złote i cztery srebrne medale, a w klasyfikacji drużynowej stanęli na najniższym stopniu podium.

Świetny występ zaliczył wśród kadetów do 40 kg Krzysztof Czerkas, który w finałowym pojedynku pokonał Mariusza Niedźwieckiego z Augustowa. W kategorii dzieci do 42 kg bardzo udanie walczył Michał Wiśniewski i nie dał szans rywalom w decydującym o złotym medalu pojedynku pokonując Wojciecha Żebrowskiego.

W swojej kategorii zwyciężył również Mateusz Pianka, który w finale okazał się lepszy od Konrada Truszkowskiego z Łomży. Bardzo ciekawie było z kolei w kategorii powyżej 55 kg wśród młodziczek, gdzie po dwóch wygranych walkach spotkały się dwie zawodniczki z ostrołęckiego klubu. Lepsza okazała się Beata Opęchowska, która przed czasem pokonała Aleksandrę Karaś. Po srebrne medale sięgnęli również Dominika Pyskło w kat. dzieci, do 34 kg, Wojciech Dąbkowski - dzieci, do 27 kg oraz Anna Rupacz - junior, +60 kg.

W eliminacjach z zawodami musieli pożegnać się z kolei Natalia Dobrowolska i Izabela Żebrowska, które musiały uznać wyższość rywalek już w pierwszych turniejowych walkach.
- Jestem bardzo zadowolony z tego występu moich podopiecznych, szczególnie, że do tych zawodów przystąpiliśmy drugim garniturem - tłumaczy sensei Wiesław Orzoł. - To właśnie te zawodniczki i zawodnicy w najbliższych latach powinni osiągać coraz bardziej znaczące sukcesy. Najbardziej jestem zadowolony z postawy Krzysztofa Czerkasa, który wreszcie pokazał, że stać go na świetne walki i pewnie wygrał swoje pojedynki. Przed nami jeszcze kilka startów w tym sezonie i myślę, że to jeszcze nie koniec sukcesów.