Czerwona Ostrovia bez punktów

P. Nowak
Mariusz Malanowski (z lewej) w ostatniej minucie meczu dostał czerwoną kartkę.
Mariusz Malanowski (z lewej) w ostatniej minucie meczu dostał czerwoną kartkę. P. Nowak
Porażką zakończyli domowe spotkanie 10. kolejki IV ligi mazowieckiej piłkarze Ostrovi Ostrów Mazowiecka. W sobotę, 1 października ulegli 0:2 Błękitnym Gąbin.

Goście od samego początku pokazali, że przyjechali do Ostrowi walczyć o 3 punkty. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro na wyjazdach notują w tym sezonie same zwycięstwa. Już w 5. minucie trafiając do bramki Rakowieckiego objęli prowadzenie. W kolejnych minutach gospodarze nie potrafili dojść do głosu, a solidnie grający piłkarze Błękitnych bez większych problemów rozbijali ich ataki.

Po zmianie stron w końcu mocniej nacierać zaczęła drużyna Henryka Wilczewskiego. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ piłka nie chciała wpaść do siatki Gąbinian. W najgroźniejszej sytuacji w 72. minucie obrońca przyjezdnych wybił futbolówkę z linii bramkowej. Otwartą grą Ostrovi goście wykorzystywali do wyprowadzania szybkich kontrataków. Po kilku z nich piłka o centymetry mijała bramkę Rakowieckiego. W 90. minucie Błękitni się już nie pomylili i strzelając na 0:2 zadali decydujący cios.

Ostrovia oprócz punktów w końcowych minutach straciła jeszcze dwóch piłkarzy. W doliczonym czasie gry za drugie żółte i w konsekwencji czerwone kartki za dyskusje wylecieli z boiska Truszkowski i Malanowski, co biorąc pod uwagę liczne kontuzje dodatkowo komplikuje sytuację żółto-zielonych.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Błękitni Gąbin 0:2 (0:1)
Bramki: Dutkiewicz 4., Wiśniewski 90.
Czerwone kartki: Truszkowski 90., Malanowski 90.+3 (za drugą żółtą)

Ostrovia: Rakowiecki - Małkiński, Zaremba, Malanowski, Śledziński (46. Rępa) - Gromek P. (80. Wojdak), Wilczewski R., Bednarczyk, Wilczewski D. - Truszkowski, Ciach