MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Czarny punkt" stanie w Skuszewie

Redakcja
Tablica ostrzegająca przed skutkami kąpieli w niedozwolonych i niestrzeżonych miejscach stanie na dzikim kąpielisku na żwirowni w Skuszewie. Pierwszy w powiecie wyszkowskim "czarny punkt wodny" ustawiono w 2009 roku w Kamieńczyku, u ujścia Liwca do Bugu.

Lato to czas wypoczynku nad wodą. Niestety, również i tragicznych w skutkach wypadków nad akwenami. Najczęściej dochodzi do nich na tzw. dzikich plażach. Tylko w zeszłym roku na terenie Mazowsza doszło do 66 utonięć.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wypoczywających i uczulić ich na czyhające na nich zagrożenia, od trzech lat samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z policją oznacza najbardziej niebezpieczne miejsca "czarnymi punktami wodnymi". Na Mazowszu jest ich już 68. Jak wynika z policyjnych statystyk, blisko połowa utonięć ma miejsce na terenie niestrzeżonym, ale nie zabronionym. Wśród tonących zdecydowanie przeważają osoby dorosłe. Do największej liczby utonięć dochodzi w okresie letnim.

W okolicach Wyszkowa od kilku sezonów popularnym miejscem kąpieli jest tzw. żwirownia w Skuszewie. Wyszkowianie tłumnie wypoczywają tam na "plaży" i kąpią się w głębokich zbiornikach wodnych powstałych po wybraniu kruszywa. Jest to teren prywatny, na który wstęp jest wzbroniony, ale i tak wyszkowianie niewiele sobie z tego robią. Nie dalej jak w ubiegłym tygodniu publikowaliśmy zdjęcie z tłumnie obleganej żwirowni w Skuszewie. Niebawem w tym miejscu stanie "czarny punkt wodny" - zdecydował samorząd Mazowsza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki