Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czarnieński Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się 17.12.2023

Kazimierz Żyra
Fot. Kazimierz Żyra
Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Czarni odbył się 5 lat temu. W tym roku zorganizowano czwartą edycję imprezy (jeden jarmark nie odbył się że względu na ograniczenia związane z pandemią). W niedzielę 17 grudnia 2023 remiza OSP w Czarni tętniła życiem już od godzin przedpołudniowych.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych z Czarni, Surowego oraz Myszyńca. Na boisku PSP w Czarni zorganizowany został Bieg Skrzata. Rywalizowały w nim dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a dla najlepszych były nagrody rzeczowe.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wójt Marek Piórkowski w towarzystwie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarni Doroty Młynarskiej. Dla wszystkich zagrała strażacka orkiestra dęta z Czarni. Program kolęd przedstawił chór Sanctae Trinitatis z Myszyńca. Na scenie pojawili się ze swoim programem także członkowie Klubów Senior+ w Czarni i w Długiem. Kolędy i pastorałki kurpiowskie zaśpiewała Grupa Ryszarda. Jej członkowie to śpiewacy i instrumentaliści z warmińskich Jezioran i z Czerwonki koło Biskupca. Swoje umiejętności zaprezentowała Kurpiowska Akademia Smyczkowa pod wodzą Pawła Dąbkowskiego. Program artystyczny zakończył wspólny występ zespołów "Carniacy" i Kurpiowszczyzna z Myszyńca.

W trakcie jarmarku można było skosztować dań i napojów regionalnych na stoiskach gastronomicznych. Rozstawiono także stragany z ozdobami świątecznymi i pamiątkami. Wielką atrakcją dla dzieci był Mikołaj, który rozdawał słodkie prezenty i pozował do wspólnych zdjęć. Firma ALDO zorganizowała loterię, podczas której można było wygrać różnego rodzaju gadżety i upominki.

Organizatorami Czarnieńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego była Gmina Czarnia oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Czarni i Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia. Organizację wsparli także Urząd Marszałkowski w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i sponsorzy prywatni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki