Ćwierćfinał Mistrzostw Polski bez Pekpolu

Łukasz Kostrzewa był mocnym punktem Pekpolu w ataku
Łukasz Kostrzewa był mocnym punktem Pekpolu w ataku Fot. Archiwum
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu zajęli trzecie miejsce w turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i nie awansowali do dalszych gier.

Podopieczni Renisława Dmochowskiego po tym jak zdobyli brązowy medal Mistrzostw Mazowsza, tym razem musieli zająć jedno z dwóch pierwszych miejsce podczas turnieju w Mońkach, co okazało się zadaniem zbyt trudnym do zrealizowania. Już pierwsze spotkanie turnieju pokazało, że o dobry wynik podczas tego silnie obsadzonego turnieju łatwo nie będzie. Chemik Olsztyn okazał się rywalem bardzo dobrze przygotowanym do tej imprezy i nie dał naszej drużynie pograć zbyt długo, wygrywając pewnie kolejne sety i całe spotkanie 3:0. Drugiego dnia zawodów podopieczni Renisława Dmochowskiego zmierzyli się z Gim-Netem Mońki, czyli gospodarzem turnieju i tym razem to nasi siatkarze odnieśli bardzo pewne zwycięstwo 3:0, które wprowadziło zdecydowanie większy optymizm do naszego zespołu przed kolejnym meczem. W efekcie przed ostatnim meczem turnieju z UKS Trójką Sikorski Międzyrzec Podlaski mieliśmy duże szanse na zajęcie drugiego miejsca i awans do dalszych gier. Niestety tak się nie stało, a kluczowy okazał się pierwszy set, który na przewagi wygrali siatkarze z Międzyrzeca Podlaskiego 30:28. W dwóch kolejnych mimo bardzo ambitnej gry nasz zespół nie był wstanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Przegrane nieznacznie kolejne dwa sety spowodowały, że to nasi ostatni grupowi rywale wygrali ostatecznie 3:0 i awansowali do dalszych gier. Naszym siatkarzom na pocieszenie zostaje fakt zdobycia brązowego medalu na Mazowszu i historycznego awansu do rozgrywek fazy ogólnopolskiej.
- Dla nas była to bardzo trudna rywalizacja - mówi trener Renisław Dmochowski. - Oczywiście staraliśmy się walczyć i chcieliśmy wygrać w każdym spotkaniu, ale taki jest sport. Mimo, że nie byliśmy zespołem dużo słabszym od UKS Trójką Sikorski Międzyrzec Podlaski przegraliśmy w decydującym spotkaniu 0:3. Możemy jedynie złożyć gratulacje rywalom i zabrać się do dalszej, ciężkiej i wytężonej pracy - dodał szkoleniowiec.

Wyniki rywalizacji w turnieju 1/8 finału MP: Pekpol Ostrołęka - Chemik Olsztyn 0:3, Gim-Net Mońki - Pekpol Ostrołęka 0:3, UKS Trójka Sikorski Międzyrzec Podlaski - Pekpol Ostrołęka 3:0.
Juniorzy Pekpolu: Piotr Kośnica, Cezary Ossowski, Mateusz Osiecki, Andrzej Krapa, Arkadiusz Idzikowski, Jakub Dąbrowski, Damian Kołacz, Mariusz Cichoń, Mateusz Brzeziński, Łukasz Kostrzewa, Michał Skiba, Michał Damięcki.