Cross na Ostrej Łące. Trzeźwościowy bieg przełajowy [WIDEO, ZDJĘCIA]

7,5 kilometra lub 15 kilometrów - tyle mieli do pokonania najwytrwalsi biegacze, którzy wzięli udział w Crossie na Ostrej Łące. To trzeźwościowy bieg przełajowy organizowany przez stowarzyszenie Arkadia. Impreza cyklicznie odbywa się podczas pikniku na stadionie miejskim.

Wcześniej dzieci i młodzież pokonały dystans 500 metrów i kilometra. Następnie nadszedł czas na najważniejsze biegi tego dnia. W rywalizacji na 7,5 kilometra wśród pań najszybsza była Anna Urbaniak - 00:40.20, przed Joanną Stolarczyk - 00:52.54 i Moniką Konopką - 00:53.29. Z kolei wśród panów wygrał Rafał Smoliński - 00:32.06, drugi był Marcin Tomczak - 00:37.52, a trzeci Tomasz Stolarczyk - 00:38.30.

W biegu na 15 kilometrów najszybszą panią była Beata Żebrowska z Ostrołęki - 02:00.20. Z kolei w rywalizacji mężczyzn wygrał także ostrołęczanin - Piotr Wiśniewski z czasem 1:17.26.

Dzisiejszy dzień był doskonały do przełamywania własnych słabości. Było gorąco, trasa była wymagająca, a pojawiły się na niej nawet... szerszenie. Kilkunastu biegaczom udzielono pomocy medycznej w związku z użądleniami. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a każdy kto dobiegł do mety, może czuć się zwycięzcą.