Cenny remis piłkarek Jantaru [ZDJĘCIA]

Wyżej notowana Ząbkovia Ząbki była faworytem sobotniego starcia z Jantarem Ostrołęka. Gospodynie meczu rozgrywanego na stadionie przy ul. Witosa postawiły jednak rywalkom trudne warunki gry i wywalczyły remis.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje sytuacje strzeleckie, zarówno po strzałach piłkarek Jantaru, jak i Ząbkovii piłka lądowała na poprzeczce. W sytuacjach stwarzanych przez zespół gości wiele razy dobrze interweniowała Katarzyna Kulesik. Dopiero w 45. minucie Iga Kowalczyk urwała się obrończyniom Jantaru i strzałem czubkiem buta pokonała bramkarkę gospodyń. Bramka „do szatni” sprawiła, że w lepszym nastroju przed drugą połową była Ząbkovia.
Piłkarki z podwarszawskiej miejscowości nie wywiozły jednak z Ostrołęki trzech punktów, jak z pewnością zakładały. Trzeci zespół II ligi musiał podzielić się punktami z Jantarem, gdyż w 73. minucie gola na 1:1 strzeliła Ewelina Milewska.
Co ciekawe, był to pierwszy remis ostrołęczanek w tym sezonie. Wcześniej miały one na koncie pięć zwycięstw i dziewięć porażek. Podopieczne trenera Pawła Zyśka obecnie zajmują dziewiąte miejsce w dwunastozespołowej II lidze. Ich forma jednak rośnie i możemy być optymistami co do poprawy tej lokaty przez ostrołęcki zespół.

Jantar Ostrołęka – Ząbkovia Ząbki 1:1 (0:1)

Bramki: 73’ Milewska – 45’ Kowalczyk
Jantar: Kulesik – Dudziec, Duszak, Sawicka, Zając, Piersa, Chodorek (65’ Augustyniak), Galarska, Milewska (84’ Koper), Ostrowska, Tomczak (87’ Romańska).