Cenne trafienie Mateusza Pełtaka i Narew z kompletem punktów

Mateusz Pełtak zdobył jedyną bramkę dla ostrołęckiej Narwi.
Mateusz Pełtak zdobył jedyną bramkę dla ostrołęckiej Narwi. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Narwi odnieśli zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej z Amatorem Maszewo 1:0. Jedyną bramkę dla niebiesko-czerwonych strzelił Mateusz Pełtak.

Podopieczni trenera Marcina Romana po ostatnich porażkach z Naprzodem Skórzec i MKS Ciechanów, chcieli odnieść zwycięstwo i udowodnić, że wciąż drzemią w nich duże możliwości.

Do spotkania z Amatorem Maszewo przystąpili zmotywowani i wzmocnieni nowym zawodnikiem. W ekipie niebiesko-czerwonych zadebiutował 28-letni pomocnik Kacper Kosak, który ostatnio reprezentował barwy Stali Stalowa Wola.

Mimo przewagi Narwi pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Po siedmiu minutach drugiej części gry to podopieczni Marcina Romana cieszyli się ze strzelonej bramki. Piotr Strzeżysz dobrym podaniem uruchomił Mateusza Pełtaka, a utalentowany pomocnik Narwi zgubił dwóch obrońców Amatora w polu karnym i umieścił piłkę w siatce rywali.

Mimo, że Narwianie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, to ostatecznie wygrali skromnie 1:0 i zapisali na swoim koncie cenny komplet punktów.

- Bardzo się cieszę ze strzelonej bramki i trzech punktów, które powędrowały na nasze konto - mówił po meczu Mateusz Pełtak. - Rywale nie mieli w tym meczu zbyt dużo do powiedzenia, a my stworzyliśmy kilka bardzo dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Niestety nie udało się ich wykorzystać, ale ważne, że potrafiliśmy odnieść zwycięstwo.

Amator Maszewo - MKS Narew Ostrołęka 0:1 (0:0)

Bramki: Pełtak 53.

Narew: Łyziński - Gawrych, Dawidzki, Zalewski, Skorupka - Pełtak, Kosak (46. Stachowicz), Górski, Strzeżysz (80. Sowa), Pietrasiak (72. Krawul) - Kubat (65. Niedźwiecki)