Bug liderem do wiosny

Redakcja
Kapitalnie spisują się zawodnicy Krzysztofa Ogrodzińskiego. Gracze Bugu Wyszków piłkarską jesień zakończyli na pozycji lidera. W ostatnim ligowym meczu w tym roku pokonali Bzurę Sochaczew, hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Łukasz Kowalczyk

Ostatni mecz jesieni przeniesiony został awansem z rundy wiosennej. Bzura przed spotkaniem plasowała się w dolnej części tabeli, Bug przystępował do niego z pozycji lidera. Tę różnicę było widać na boisku. Już w ósmej minucie padła bramka dla zespołu z Wyszkowa, dwójkową akcję Gołębiowski, Kowalczyk wykończył ten drugi, który po dobitce pokonał bramkarza Bzury. W 32. minucie czerwoną kartką ukarany został pomocnik gospodarzy- Kacper Starek. Jak się później okazało, zaważyło to na losach spotkania. Już na początku drugiej połowy Bug zadał drugi cios, ponownie akcję wyprowadził Gołębiowski . Dograł futbolówkę do Kowalczyka, który nie miał litości dla bramkarza zespołu z Sochaczewa i było już 2:0 dla Bugu. Dzieła zniszczenia Bzury dokonał Kowalczyk, który wykorzystał błąd obrońcy i ustalił wynik spotkania na 3:0, tym samym kompletując hat-trick.

Bzura Sochaczew - Bug 0:3 (0:1)
Bramki: Kowalczyk 8., 46., 68.
Bug: Ł. Derejko - R. Nogaj, A. Wróbel (k), T. Chukwuemeka, M. Maciak - M. Gołębiowski (79. M. Rosiński), Sz. Salwin, P. Augustyniak, J. Rejnuś (84. H. Chmielewski), Ł. Szala - Ł. Kowalczyk (81. D. Kaput)

Runda jesienna była bardzo udana dla piłarzy Bugu, podopieczni Krzystofa Ogordzińskiego zakończyli rywalizację na pierwszym miejscu w tabeli. Wyszkowianie zgromadzili na swoim koncie w 18 spotkaniach 43 punkty. Bug zwyciężył w trzynastu spotkaniach, remisowali w czterach i odnieśli tylko jedną porażkę. Za plecami Bug pozostawił m.in Polonię Warszawa, która jest trzecia,drugi natomiast jest zespół MKS-u Ciechanów. Gracze Krzysztofa Ogrodzińskiego strzelili 34 bramki, tracąc ich 14. Warto podkreślić fakt, że boisko w Wyszkowie pozostało w zakończonej rundzie niezdobyte. Tylko raz spotkanie zakończyło na nim remisem. Wyszkowianie wygrali u siebie osiem spotkań. Na wyjeździe piłkarze Bugu zaznali goryczy porażki tylko raz, wygrali pięć spotkań, a trzy zremisowali. Do rywalizacji piłkarze na IV ligowych boiskach powrócą w marcu 2014 roku. Już na początek kibiców w Wyszkowie czeka niezwykle ciekawy mecz, rywalem Bugu będzie Polonia Warszawa. Przypomnijmy,że w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami padł remis 0:0. Mecz z zespołem występującym przy ulicy Konwiktorskiej zostanie rozegrany 22 lub 23 marca.