Brutalny mecz, uszkodzony nos i końcowy triumf Unii!

Koszykarki Unii ponownie stanęły na wysokości zadania i odniosły zwycięstwo.
Koszykarki Unii ponownie stanęły na wysokości zadania i odniosły zwycięstwo. Fot. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej Unii wygrały kolejne spotkanie w rozgrywkach I ligi, tym razem pokonując w wyjazdowej konfrontacji Mag-Rys Zgierz 72:67.

Spotkanie na początku nie ułożyło się jednak po myśli naszego, a to rywalki zdobywały przewagę i w drugiej kwarcie prowadziły różnicą nawet dwudziestu punktów. W pierwszej kwarcie natomiast kontuzji doznały Marzena Marciniak uderzona przez rywalkę w nos z łokcia i Natalia Mrozek. Obie zawodniczki pozbierały się jednak na drugą część spotkania i świadczyły o sile naszego zespołu. Druga część spotkania należała do Unii, która z minuty na minutę odrabiała straty i w efekcie zanotowała końcowy sukces. W czwartej kwarcie meczu trener Unii Maciej Kruszewski został ukarany przez arbitrów przewinieniem technicznym za zbyt impulsywne wyrażanie swojego zdania na temat sędziowania.
- Sędziowie pozwolili na zbyt brutalną grę i nie reagowali przy kolejnych przewinieniach zawodniczek ze Zgierza, dlatego musiałem ostrzej zareagować - mówił po meczu trener Maciej Kruszewski. - Wyglądało to naprawdę niebezpiecznie i nie wiadomo, jak się mógł ten mecz dla nas zakończyć. Całe szczęście druga połowa spotkania była bardzo dobra w naszym wykonaniu i daliśmy radę odnieść kolejne zwycięstwo - dodał szkoleniowiec Unii.

Mag-Rys Zgierz - MUKS Unia Basket Ostrołęka 67:72 (21:17, 23:13, 15:21, 8:21)