MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białoruskie służby wciąż zwożą nielegalnych migrantów na granicę z Polską. Wszyscy cudzoziemcy zostali ujęci przez Straż Graniczną

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Straż Graniczna poinformowała, że ostatniej doby 92 cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski.
Straż Graniczna poinformowała, że ostatniej doby 92 cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. twitter.com/Straz_Graniczna
Straż Graniczna poinformowało, że ostatniej doby 92 cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. Do niecodziennego zdarzenia doszło na odcinku strzeżonym przez funkcjonariuszy z Kuźnicy, gdzie jest już bariera elektroniczna.

Na granicy z Białorusią wciąż są nielegalni migranci

W okolicach Krynek (woj. podlaskie) 14 obywateli Syrii pokonało pontonem graniczną rzekę Świsłocz.

Cudzoziemcy to obywatele Syrii, Egiptu, Etiopii i Erytrei. Najwięcej osób próbowało ostatniej doby nielegalnie przejść granicę w okolicach Narewki, gdzie zatrzymano 23 osoby. W okolicy Bobrownik zatrzymano także jednego kuriera.

Straż Graniczna przekazała również, że minionej doby na odcinku strzeżonym przez Straż Graniczną z Kuźnicy służby białoruskie przywiozły grupę 21 obywateli Egiptu. „Miejsce zostało wybrane z premedytacją-granicę przecinają tam tory i nie ma zapory fizycznej, ale jest bariera elektroniczna. Zdarzenie obserwowano z kilku kamer. Wszyscy cudzoziemcy zostali ujęci” – dodano we wpisie.

Od początku marca odnotowała ona ponad tysiąc prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Od początku roku było to ok. 4 tys. prób.

Zapora na granicy polsko-białoruskiej

Na granicy polsko-białoruskiej kończy się budowa zapory elektronicznej, czyli systemu kamer i czujników. Jest ona uzupełnieniem - zbudowanej w ub. roku na 186 km granicy - zapory stalowej o wysokości 5,5 m. Zapora elektroniczna będzie docelowo miała nieco ponad 200 km długości. Obecnie działa ona na 181 km, gotowych jest 10 z 11 jej odcinków.

Trwają jeszcze prace na ostatnim, blisko 25-kilometrowym odcinku, w okolicach Narewki i Białowieży.

od 16 lat

mm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Białoruskie służby wciąż zwożą nielegalnych migrantów na granicę z Polską. Wszyscy cudzoziemcy zostali ujęci przez Straż Graniczną - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki