MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bez porozumienia zakończyły się niedzielne rozmowy kontrolerów ruchu kierownictwem PAŻP

Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
Nie osiągnięto porozumienia po niedzielnych rozmowach kontrolerów ruchu z kierownictwem PAŻP
Nie osiągnięto porozumienia po niedzielnych rozmowach kontrolerów ruchu z kierownictwem PAŻP fot: twitter.com/PANSA_PL
Zakończyła się kolejna runda rozmów przedstawicieli kontrolerów ruchu lotniczego z kierownictwem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Niedzielne negocjacje trwały około 11 godzin. Nie osiągnięto porozumienia.

Jak przekazała PAŻP we wspólnym komunikacie, pracodawca przedstawił wyliczenia i symulacje dla przykładowych kilku stanowisk operacyjnych, obrazujące koszty wynikające z zaproponowanych przez stronę społeczną zmian do Regulaminu Wynagradzania. Pracodawca zaproponował kwotę globalną możliwą do przeznaczenia na fundusz wynagrodzeń. Negocjacje w sprawie wynagrodzeń mają być kontynuowane. Kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej będzie nadal negocjować ze związkami zawodowymi kwestie regulaminu pracy, kodeksu etyki, a także spraw związanych z bezpieczeństwem, szkoleniami i wsparciem dla kontrolerów ruchu lotniczego. Do kolejnej tury negocjacji obie strony usiądą jutro o 14.00.

Związki zawodowe domagają się wycofania się kierownictwa PAŻP z nowego regulaminu pracy, który został wprowadzony w listopadzie 2021 roku. Zapisy w nim zawarte obniżały wynagrodzenia kontrolerów. Strona społeczna domaga się także rezygnacji z tak zwanej pojedynczej obsady stanowisk kontrolerskich, która zdaniem związkowców zagrażałaby bezpieczeństwu na polskim niebie.
Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że rząd jest gotowy na daleko idący kompromis w sprawie kontrolerów ruchu lotniczego.

Źródło: Polskie Radio 24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bez porozumienia zakończyły się niedzielne rozmowy kontrolerów ruchu kierownictwem PAŻP - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki