Bardzo dobry start lekkoatletów OKLA

Dobra formę potwierdzili nasi dyskobole.
Dobra formę potwierdzili nasi dyskobole. Fot. A. Dobkowski
Bardzo obiecujący start w mityngu na stadionie AWF zaliczyli zawodnicy ostrołęckiego OKLA, którzy nie tylko zajęli wiele czołowych miejsc i pobili rekordy życiowe. Wyniki uzyskane przez naszych lekkoatletów plasują ich na czołowych miejscach w krajowych tabelach na początku sezonu letniego.

Bardzo dobry wynik zanotowały młodziczki - Anna Gwiazda wygrała konkurs rzutu młotem 3 kg z rezultatem 43,69 m, a w rzucie młotem 4 kg była czwarta - 34,28m. W obu przypadkach osiągnięte wyniki są jej nowymi rekordy życiowymi. Magdalena Żebrowska zajęła z kolei drugie miejsce w biegu na 100 m - 12,77 s w biegu finałowym (rekord życiowy). Zwycięstwo, również z nowym rekordem życiowym odniosła w biegu na 200 m Klaudia Dobkowska osiągając rezultat 26,71 s. Katarzyna Gwiazda zajęła drugie miejsce w skoku w dal - 5,33 m, równie najlepszy wynik w karierze. Trzecie miejsce w pchnięciu kulą 5 kg zajął Igor Bastek - 14,85m, a na czwartych miejscach uplasowali się: Damian Świerdzewski - 4:21,16 s i nowy rekord życiowy w biegu na 1500 m oraz Magdalena Wołejszo - 5,16 m w skoku w dal, Aleksandra Kiełczewska - 13,55 s w eliminacjach i 13,32 s w biegu finałowym na 100m (rekord życiowy) oraz Luiza Grabowska - 27,22 s w biegu na 200 m.

Ponadto nowe rekordy życiowe ustanowili: Przemysław Bruliński - 53,87 s w biegu na 400m, Adrian Perzanowski - 59,57 s w biegu na 400 m,Arkadiusz Borkowski - 55,07 s w biegu na 400 m, Michał Wierciński - 24,36 s w biegu na 200 m, Karol Sęk - 6,11 m w skoku w dal, Hubert Can - 53,02 s w biegu na 400 m, Dominika Zaniewska - 68,43 w biegu na 400 m, Łukasz Kowalski - 46,89 m w rzucie dyskiem 2 kg, Adam Rawa - 40,87 m w rzucie dyskiem 1,75kg i 44,70m w rzucie młotem 6 kg oraz Marek Stepnowski - 42,26 m w rzucie młotem 5 kg.

- Dla naszych zawodników był to niezwykle uzyskany start, nie tylko z racji tak dużej ilości rekordów życiowych, ale ze względu na bardzo dobre wyniki - mówi trener Marek Kwiatkowski. Osiągnięte wyniki plasują ich na czołowych pozycjach krajowych list w ich kategoriach wiekowych.