MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bajkowy Dzień w szkole w Zalasiu, gmina Łyse [ZDJĘCIA]

Renata Rybka

Bajkowy poniedziałek 5 listopada spędzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalasiu. Szaro i deszcz za oknem, a w murach szkoły było kolorowo i magicznie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bajek każda lekcja zaczynała się pięciominutowym czytaniem uczniom bajek przez nauczycieli. Maluchom z klas 0-III bajki czytali rodzice w specjalnie przygotowanych na tę okoliczność bajkowych kącikach klasowych, wśród stosów poduszek i pluszowych bajkowych bohaterów. Nie zabrakło także bajek o charakterze kurpiowskim, prezentujących lokalne historie. Uczniowie, nauczyciele i rodzice byli tego dnia przebrani za ulubione bajkowe postaci. Odbył się też konkurs plastyczny na projekt okładki do dowolnej bajki. Najlepsze prace pojadą na ogólnopolski konkurs w tej kategorii.

W przerwach międzylekcyjnych oraz na popołudniowej szkolnej dyskotece można było potańczyć w rytmie muzyki z bajek, a także spałaszować coś słodkiego w Bajkowym Kąciku Baby Jagi. Pyszne ciasta, rogaliki i inne łakocie zostały własnoręcznie zrobione przez szkolną społeczność w ramach szkolnego wolontariatu – dochód zebrany ze sprzedaży słodyczy wspomoże leczenie naszego szkolnego kolegi i koleżanki.

Przygotowania do bajkowego dnia w szkole trwały kilka tygodni, ale było warto. Najlepsza nauka to ta przez doświadczenie. Warto wierzyć w szczęśliwe bajkowe zakończenia, zwłaszcza, że dobro zawsze w nich zwycięża. Oprócz znajomości bajek społeczność Szkoły Podstawowej w Zalasiu po raz kolejny pokazała, że jest wrażliwa na drugiego człowieka.

Opiekunowie bajkowego projektu: I. Górska, K. Ogniewska, M. Pliszka, H. Romańska - Lis, M. Gwiazda, R. Rybka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki