Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Badanie: Aż 84 proc. dzieci uczy się języków obcych poza szkołą

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Badanie: Co trzeci rodzic twierdzi, że nauka języków obcych w szkołach jest niewystarczająca
Badanie: Co trzeci rodzic twierdzi, że nauka języków obcych w szkołach jest niewystarczająca Przemyslaw Swiderski
Co trzeci rodzic uznaje poziom nauczania w polskich szkołach za niewystarczający, a 84 proc. dzieci rozwija swoje umiejętności językowe poza jej murami – wynika z badania przeprowadzonego we wrześniu b.r. przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy Babbel.

Jak wynika z badania ARC Rynek i Opinia niemal wszyscy rodzice (97 proc.) zachęcają swoje dzieci do nauki języków obcych. Im wcześniej dziecko zacznie się ich uczyć, tym lepiej. Jednak często poziom w Polskich szkołach nie jest wystarczający – tak twierdzi aż co trzeci badany.

84 proc. dzieci uczy się języków obcych poza szkołą

Zdaniem rodziców większość ich podopiecznych lubi zajęcia językowe, na które uczęszcza - 68 proc. odpowiedzi zdecydowanie lubi lub raczej lubi.

Aby rozwijać swoje umiejętności, aż 84 proc. uczy się dodatkowo poza murami szkoły. Co ciekawe, często korzystając z najnowszych technologii: niemal tyle samo dzieci uczęszcza na prywatne lekcje języków obcych (37 proc.), co korzysta z aplikacji do ich nauki (33 proc.).

Języków obcych możemy uczyć się również instynktownie - dzieci przyswajają nowe zwroty nawet przy codziennych czynnościach, takich jak: oglądanie obcojęzycznych filmów lub seriali (41 proc.), granie w gry komputerowe (32 proc.) czy czytanie książek w obcych językach (18 proc.).

Zdecydowana większość dorosłych dzięki znajomości języków miałaby łatwiejsze życie

Co ciekawe prawie połowa rodziców zadeklarowała, że w dzieciństwie motywacji do nauki języków obcych ze strony ich rodziców nigdy nie otrzymywali (47 proc. odpowiedzi zdecydowanie nie motywowali lub raczej nie motywowali).

Aż 79 proc. z nich uważa, że gdyby tak się stało, ich codzienne życie byłoby prostsze, biorąc pod uwagę chociażby pracę czy podróże. Być może zachęcanie do nauki swoich dzieci wynika właśnie z tego doświadczenia.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy Babbel we wrześniu 2021 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Badanie: Aż 84 proc. dzieci uczy się języków obcych poza szkołą - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki