Abonament RTV w 2020 roku. Poczta Polska podaje nowe stawki abonamentu. Zobacz, ile zapłacimy! [17.01.2020]

Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Abonament RTV 2020. Poczta Polska udostępniła nowe stawki na 2020 rok. Ile zapłacimy za abonament RTV? Sprawdźcie.
Abonament RTV 2020. Poczta Polska udostępniła nowe stawki na 2020 rok. Ile zapłacimy za abonament RTV? Sprawdźcie. pixabay.com
Abonament RTV 2020. Nowe stawki abonamentu na 2020 rok. Poczta Polska udostępniła nowy cennik na 2020 rok. Ile zapłacimy za abonament RTV? Jak dostać zniżkę na abonament RTV? Kto jest zwolniony z opłaty za abonament radiowo-telewizyjny? Sprawdźcie.

Abonament RTV 2020 - nowy cennik

Abonament RTV nie zostanie zlikwidowany. Likwidacja abonamentu była jedynie plotką. Rząd nie ma żadnych planów odnośnie likwidacji abonamentu, a potwierdzeniem tego faktu może być nowy cennik abonamentu RTV na rok 2020, który pojawił się na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Sprawdź koniecznie

Abonament RTV 2020 - stawki

Na stronie Poczty Polskiej pojawił się pełny cennik opłat za abonament RTV na 2020 rok.

Stawki za abonament RTV 2020 wynoszą:

 • Miesięczny abonament za odbiornik telewizyjny+radiofoniczny - 22,70 zł

 • Miesięczna abonament za odbiornik radiofoniczny - 7 zł

 • Opłata za 1 miesiąc za odbiornik radiofoniczny wynosi 7,00 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 84,00 zł).

 • Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 272,40 zł).

Użytkownicy odbiorników, którzy do 25 stycznia 2020 roku uiszczą opłatę abonamentową za cały rok, otrzymują 10-procentową zniżkę.

Użytkownicy odbiorników, którzy do 25 stycznia 2020 roku uiszczą opłatę abonamentową za cały rok, otrzymują 10-procentową zniżkę.

Przez cały 2020 rok można również skorzystać z pozostałych zniżek z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc.

Użytkownik odbiorników może skorzystać ze zniżki o ile wnosi opłatę z wyprzedzeniem , tj. w terminie do dnia 25-go dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

Sprawdź koniecznie

Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika radiofonicznego z uwzględnieniem zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc:

 • 2 miesiące - 13,60 zł
 • 3 miesiące - 20,15 zł
 • 4 miesiące - 27,15 zł
 • 5 miesięcy - 33,75 zł
 • 6 miesięcy - 39,90 zł
 • 7 miesięcy - 46,90 zł
 • 8 miesięcy - 53,50 zł
 • 9 miesięcy - 60,05 zł
 • 10 miesięcy - 67,05 zł
 • 11 miesięcy - 73,65 zł
 • 12 miesięcy (rok) - 75,60 zł

Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego z uwzględnieniem zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc:
2 miesiące - 44,05 zł
3 miesiące - 65,35 zł
4 miesiące - 88,05 zł
5 miesięcy - 109,40 zł
6 miesięcy - 129,40 zł
7 miesięcy - 152,10 zł
8 miesięcy - 173,45 zł
9 miesięcy - 194,75 zł
10 miesięcy - 217,45 zł
11 miesięcy - 238,80 zł
12 miesięcy (rok) - 245,15 zł

Pełny cennik abonamentu RTV 2020 na stronie Poczty Polskiej - KLIKNIJ TUTAJ

Abonament RTV 2020 - zniżki

Komu przysługuje zwolnienie z opłat za odbiornik telewizyjny i radiofoniczny? Jak skorzystać ze zniżek?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że utrzyma zniżki dla abonentów, którzy uiszczą opłaty z góry, za okres dłuższy niż jeden miesiąc.

O zwolnienie z opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 75. rok życia, osoby zaklasyfikowane do I grupy inwalidzkiej, kombatanci, którzy są inwalidami wojennymi bądź wojskowymi, ale też osoby, które ukończyły 60 lat i posiadają prawo do emerytury o wielkości nie przekraczającej 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Osoby uprawnione do zwolnienia od opłat abonamentowych, by uzyskać to zwolnienie zobowiązane są do przedstawienia w urzędzie pocztowym dokumentów potwierdzających uprawnienie do zwolnienia oraz oświadczenie - informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Abonament RTV 2018. Te osoby nie muszą płacić [ZASADY, DARMO...

Abonament RTV - kary

Jakie są kary za niepłacenie abonamentu RTV?. Jeśli nie zarejestrowaliśmy odbiornika i wpadniemy podczas kontroli, możemy zostać ukarani nakazem zapłaty kwoty 681 zł, czyli 30-krotności miesięcznego abonamentu. Jeśli mamy zarejestrowany telewizor lub radio, ale zaprzestaliśmy płacenia abonamentu RTV, możemy otrzymać wezwanie do zapłaty za niezapłacone składki od momentu zarejestrowania odbiornika wraz z odsetkami! Jeśli kara nie zostanie zapłacona, do drzwi może zapukać komornik.

Z abonamentu media publiczne otrzymały:

 • w 2017 roku - 697 mln zł,
 • w 2018 roku - 741,5 mln zł,
 • w 2019 roku (według prognoz) - 650 mln zł.

Analogicznie dotacja na media publiczne z budżetu państwa wyniosła

 • w 2017 roku - 307 mln zł,
 • w 2018 roku - 673 mln zł,
 • w 2019 roku - 1,26 mld zł

***

100 Rocznica Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski - odc.1.

Wideo

Materiał oryginalny: Abonament RTV w 2020 roku. Poczta Polska podaje nowe stawki abonamentu. Zobacz, ile zapłacimy! [17.01.2020] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 230

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dawid

Nie place na TVPIS

G
Gość

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

R
Rav

Rozsądni ludzie i tak tego podatku zwanego abonamentem nie płacą. A mimo wszystko partia rządząca przyznaje z budżetu państwa (czyli z pieniędzy pochodzących z wysokich podatków, które płacimy) tzw. "rekompensaty" po kilka milionów PLN na działalność TVP! Zatem ci, którzy płacą ten "abonament" są dymani podwójnie! A wszystko po to, żeby partia rządząca miała swoją tubę propagandową kosztem obywateli, spośród których przecież nie wszyscy muszą być zwolennikami tej partii! I nie mam tutaj na myśli tylko PiS-u. Jak rządziła PO było przecież to samo! Wysokie pensje dyrektorów, prezesów, ministrów, gwiazd seriali telewizyjnych, których oglądanie dla normalnego człowieka jest prawdziwą torturą są finansowane z naszych pieniędzy!

O
Ola

Ale ten cennik jest od 3 lat, prosze aby redaktorzy pisząc o podwyzkach losali prawdę i zrobili rekonesans. Ola

G
Gość

Nic nowego

G
Gość

Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://sexanons.eu/monia25

G
Gość

W wiadomościach, co dzień to samo. Teksty ,które lecą umiem już na pamięć. Już od pażdziernika leci na okrągło reklama Sylwestra w Zakopanem z badziewną muzyką i wyblakłymi gwiazdami retro, Potem aż do końca stycznia chwalenie się jaki to był sukces ten Sylwester. Powtórki na okrągło. Benefis Zenka, film o szczenięcych latach Zenka. Co to w ogóle za telewizja?

G
Gość
29 grudnia 2019, 12:26, Gość:

Esbecka, zapijaczona, prymitywna świnia ogląda tvn i czyta...no właśnie nie czyta.

Polska kultura. Żenada. Zrozumiałe?

G
Gość

Nie rozumiem za co ten abonament ....za programy które oglądam płace do multimedia, telewizor kupiłam sobie sama , za prąd który używam podczas oglądania moje osobistego telewizora też płacę sama WIEC ZA CO TEN ABONAMENT

G
Gość

Nie płacę .Nie oglądam , nie mam tv i co mi zrobicie? .Mija 10 rok.Raz mi przyszło jakieś pismo . Zażądałem umowy listem poleconym i cisza.

G
Gość
5 stycznia, 10:03, Piotr:

Trzeba płacić???? Może trzeba wspomnieć, że w obecnej rzeczywistości, o ile sami nie przyznacie się do posiadania odbiornika/nie wpuścicie kontrolera do mieszkania, nie istnieje możliwość sprawdzenia czy posiadacie telewizor

11 stycznia, 17:08, Jędrek:

No jest jeszcze u niektórych coś takiego jak sumienie...

Jakie qwa sumienie? Niech zakodują sygnał i kto zapłaci będzie oglądał. Jprdl...

G
Gość

Płacić a ogladanie czy za to że mam TV bo nie kumam. Jak za to że mam TV to niech mi go poczta kupi najpierw,

A
Andrzej

Poczta niech się zajmie uczciwym placeniem i podniesieniem płacy do 2600 jak powinno być A nie rozsylac idiotyczne mejle że płaci tyle bo 2450 i premia 200 zł to już jest 2600 gdzie są jakieś kontrole po ch.. tam związki są darmozjady

J
Jędrek
5 stycznia, 10:03, Piotr:

Trzeba płacić???? Może trzeba wspomnieć, że w obecnej rzeczywistości, o ile sami nie przyznacie się do posiadania odbiornika/nie wpuścicie kontrolera do mieszkania, nie istnieje możliwość sprawdzenia czy posiadacie telewizor

No jest jeszcze u niektórych coś takiego jak sumienie...

G
Gość

TO MUSI UJRZEĆ ŚWIATŁO DZIENNE !!!: już drugi raz !!! Niestety jak wszędzie JEDNO zakłamanie ,bagno !!! w skrócie : ta atmosfera w urzędzie skarbowym w Sandomierzu wciąż trwa !!! Ani p. Dorota naczelnik , ani z-ca pan Grzegorz nie zadbali o dobro atmosfery pracy pracowników, w co nie ingeruje w ogóle dyrektor izby !!! SAMOPAS !!! 1/ tą atmosferę wprowadziła była naczelnik p.Dorota , psl-wieśniara , beton, po czym przejęła to p. Dorota, NIC Dziwnego , skórka nasiąkła , p. Grzegorz to CIEPŁE KLUCHY , facet BEZ jaj !!! 2/ mobbing ze strony kierowniczek p. Beaty K. / bratowa obecnej z-cy dyrektora izby / oraz p.Małgorzaty G. / brat naczelnikiem us-Niska / to WSZYSTKO za siebie mówi , doprowadziłoukłady , powiązania mnie do leczenia psychiatrycznego . 3/ układy , powiązania stanowiły podstawę nagród , podwyżek i opinii do służby cywilnej , 4/wprowadzenie konkursów na stanowisko pracy , JEDNA BZDURA I CYRK, wiadomo było kto ma wygrać , bez względu na punktację . w czym specjalizowała się p. Małgorzata z przymrużeniem oka ze strony naczelnictwa , pomijając dyrekcję , to OSZUSTWO uczestników !!! 5/ poniżanie i brak kompetencji kierowniczych w zasadzie większości wobec starszych i mnie 6/z niesprawiedliwy podział pracy, jedni plotkowali donosząc , a inni jak parobki zasuwali nie mając za to poszanowania !!! 7/ śmierć naszego kolegi poborcy Artura K. NAJLEPIEJ uwidacznia atmosferę urzędu w Sandomierzu , co ZOSTAŁO "zamiecione pod dywan" , NIKOGO nie podciągnięto do odpowiedzialności, a jego kierowniczka zastawia się zwolnieniem chorobowym, koleżanka naczelniczki, jego uznali za psychola-samobójcę 8/ to typowy UKŁAD psl-komuterski . w którym bierze udział p. Marek K. , poseł pis !!! TAK żyjemy w PODŁYM KRAJU POLSCE, w której obok mafii , ludzie katolicy GNĘBIĄ NAS POLAKÓW , a w niedzielę modlą się fałszywie !!! Ja powinienem podać ich do sądu, bo do dnia dzisiejszego leczę się !!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3